Anasayfa / TATiL REHBERi / Alanya Çeşme Tatil Güzellikleri

Alanya Çeşme Tatil Güzellikleri

 

Güzelliklerle dolu bir ülkede yaşadığımızı hepimiz bilmekteyiz ve yaz aylarının getirdiği rehavet sonucu bu yorgun atmak ve bu güzellikleri görmek için tatile çıkarız. Tatile çıktığımızda yaz aylarında serinleyebilmemiz için gerekli olan güzel bir deniz kenarının olduğu tatil beldelerini tercih etmemiz gerekir. Bu tatil beldelerinden bir tanesi de kuşkusuz Alanya olacaktır. Antalya’ya bağlı olan Alanya beldesi gerek denizi, güneşi ve kumuyla birçok turisti kendine çekse de bir yandan da doğal güzellikleri olan Antalya’ya yakın olduğu için şelalelere giden turistlerinde konakladığı bir mekândır. Özellikle otellerinin son yılda gösterdiği değişimle kısa süreliğine Alanya’ya gelmeyen kişiler beldeye girdiklerinde gördükleri manzara karşısında gerçekten hayretler içerisinde kalabilmektedirler. Çünkü son yıllarda gelişen kampanyalı Alanya otelleri, artık eskisi gibi pansiyon şeklinde değil de büyük ve dev yapılar halini almışlardır. Bunun getirdiği güzelliklerde tabi ki teknolojik olanaklardan daha güzel yararlanabilmek ve otelin bizlere sunduğu özel plajlar ve havuzlar sayesinde halk plajlarındaki kalabalıktan ve kalabalığın bir sonucu olarak oluşan kirli deniz suyundan kurtulabilirsiniz. Bu yüzden Alanya tatil için uygun bir mekân olarak görülebilir.

Türkiye üzerinde gidilebilecek hem doğal güzelliği fazla hem de sahilleriyle ünlü bir diğer tatil beldesi daha varsa orası da tabi ki çeşmedir. Çünkü İzmir’e bağlı olan tatil köyünde hem huzurlu bir gün geçirmeniz mümkün olacaktır hem de tüm yıl hayal ettiğiniz denizin keyfini en iyi şekilde çıkartabileceğiniz plajlara kısa sürede ulaşım sağlayabileceksiniz. Tabi ki plajlara kısa sürede ulaşım sağlayabilmeniz içinde ramazan bayramı Çeşme otelleri arasından denize yakın olanlarını veya kaliteli bir özel plaja sahip olanlarını tercih etmelisiniz bu sayede günün her saati istediğiniz kadar ayrıca para ödemenize gerek kalmadan deniz keyfini çıkartabilirsiniz. Ayrıca otel bünyesinde bulunan havuzlarda da vakit geçirebileceğiniz gibi geceleri düzenlenen eğlence etkinliklerine ve partilere de katılım göstererek tatilinizi geceli gündüzlü olarak tamamen eğlenerek geçirebilirsiniz. Ayrıca kısa süre içerisinde İzmir’e giderek de buradaki gezilebilecek doğal güzellikleri görebilir, İzmir’de bulunan tarihi mekanları da ziyaret ederek tatilinizi güzel bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Bursa Merinos Parkı Müzesi

Hafta sonu Bursa’da canınız sıkıldı, çocuğunuz aileniz ile bir değişiklik yapıp Bursa Merinos Parkına gelebilirsiniz. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir