Anasayfa / CiLT BAKIMI / Akne Tedavisi

Akne Tedavisi

Akne Tedavisi
Akne , ciltteki yağ bezlerinin enfeksiyonu sonucudur . Bunun Için ilişkili olarak citte tıkanıklık ortaya çıkar .

Sivilceler , kara noktalar , içi irin ile dolu sertleşmiş kırmızı kistlerden oluşur . ??

Lazerle akne rehabilitasyonu nedir ?

Aknenin oluşumuna ne sebeple yaşanan bakteriler 400 yağmur 980 dalga boyuna duyarlıdırlar . Bu dalga boyu içerir IPL rehabilitasyonu ile oldukça başarılı neticeler alınmaktadır .

??Akneli cilde bakım veyahut peeling yapılır mı ?

Enfeksiyona ilişkili kızarıklık , sivilcelenme , komedon oluşumu enfeksiyonun geçtiği sonraki basamaklarda tedavi edilmelidir . Akneli ten bakıma alınmamalı , sıkma işlemi ve peeling yapılmamalıdır . ??

Lazer akne rehabilitasyonunun yabancı tesirleri var mıdır ?

IPL rehabilitasyonu ile aknenin ve bunun için ilişkili kızarıklığın giderilmesi yakınında kolajen imalatının uyarılarak ciltteki izlerin solması , çöküklüklerin ve kabarıklıkların kaybolması da bu tedavi metodunun başka pozitif etkileridir .

??Seansları ne civarı sürer ? Kaç oturum gerekir ? Ağrılı mıdır ?

15 yağmur 20 dk sürer . Neticeler aşağı yukarı 4 . seanstan ardından görülmeye başlar . Akne şiddetine ilişkili olarak oturum sayısı 8 yağmur 10 seansa uzayabilir . Ağrısızdır . Lokal anestezik gerekmez .

??Diğer tedavilere üstünlüğü nedir ?

Yan tesiri olmadığından ilaç tedavilerinden öncesinde seçim edilmelidir . Akneye ilişkili eskiyen izleri de düzeltip cildi yine yapılandırır , koruma sistemini uyarır . Kıtır , işlek , pırıl pırıl tek imaj kazandırır . ??

Tedavi esnasında nelere dikkat edilmelidir ?

Genel temizlik şartlarına uymak tek sürü mühimdir . Eller ve saçlar sıkça yıkanmalı , surat ile temas ettirilmemelidir . Sivilceler kaşınmamalı , sıkılmamalı , kabuklar kopartılmamalıdır . Yağlı yiyecekler tüketmemeye itina gösterilmeli , baskı giderici programlar yaşama sokulmalıdır .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir