Anasayfa / BİTKİLERLE TEDAVİ / Ahmet Maranki Alerji için Bitkiler

Ahmet Maranki Alerji için Bitkiler

Alerji bir bağışıklık sistemi sorunudur diyebiliriz. Bazı kişilerin vücut dirençleri, çeşitli yiyeceklere, polenlere, elbiselere, halılara, parfümlere, plastik eşyalara, dar elbiselere, sıcak ya da soğuk havaya ve hayvan tüylerine veye çok farkı şeylere karşı duyarlılık gösterebilir.

Alerjik durumlar,genellikle psikolojiktir ya da yanlış beslenmeden kaynaklanabilir.

Özellikle son yıllarda hazır gıdaların, boyalı katkı maddeleri içeren yiyeceklerin, beyaz un ve şekerin aşırı miktarlarda tüketilmesi alerjik reaksiyonları artırdı.

Her türlü alerjide karaciğerin temizlenmesi ve toksinlerin atılması çok önemlidir.
Yeterli miktarda C vitamini almak çok önemlidir. Alerjik belirtiler görülen kişinin, vücut direncini azaltan pastırma, sucuk, konserve, et ve balıklar, kavun, çilek gibi gıdaları tüketmekten kaçınması gerekir.

Alerjiye karşı pratik bitkisel çözümler

Alerjisi olan kişilerin, şahtere, ısırgan, zerdeçal, aloe-vera, yulaf ezmesi, maydanoz, sarımsak, soğan, buğday çimi, taze bezelye, soya fasulyesi, badem, fındık, muşmula, atkuyruğu ve sinirli ot gibi besinleri bol bol tüketmesi yararlıdır.

Günde 2-3 bardak ısırganotu çayı, öğün aralarında içine tatlandırıcı madde konmadan içilmelidir. Alerjiyi, oluşturan sebebe göre tedavi etmek en doğrusu olan yoldur.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Elma sirkesinin faydaları

Elma sirkesinin bilmediğiniz bir çok faydası var. Her yerden çok ucuza temin edebileceğiniz bu sirke ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir