Anasayfa / KİLO VERME ZAYIFLAMA / 6 haftada 10 kilo zayıflayın

6 haftada 10 kilo zayıflayın

kilo vermeGün geçmiyor ki, yeni bir diyet karşımıza çıkmasın. Bunlardan biri Amerikalı doktor Joel Fuhrman’ın diyeti. Daha çok vejetaryenlere uygun görünen bu diyet 6 haftada 10 kilo zayıflamayı vadediyor.

Çeşitli hastalıkları beslenme ve doğal yöntemlerle iyileştirme konusunda uzman olan Amerikalı Dr. Joel Fuhrman’ın ”Yaşamak İçin Ye”isimli kitabında, aşırı beslenmenin kalp, tansiyon, diyabet, kanser dahil pek çok hastalığa neden olduğu vurgulanıyor ve sağlıklı beslenmek ve fazla kilolarından kurtulmak isteyenlere 6 haftada en az 10 kilo zayıflamayı sağlayan bir beslenme programı öneriliyor.

6 haftalık program
ABD’li uzman Fuhrman, 6 haftalık program sonucunda fazla kiloların yanı sıra lipidlerin (kolesterol ve trigliserid) düşeceğini, baş ağrısı, gastrit, kabızlık, sindirimsizlik ve burun kanaması gibi birçok semptomun yok olacağını belirterek, ”Yaşamak İçin Ye” sloganı altındaki programına ilişkin şu bilgileri veriyor:

Sınırsız yiyecekler
Salata dahil bütün çiğ sebzeler: Hedef günde yarım kilo yemek. Bu, bir göbek salatanın ya da kıvırcık salatanın tamamıdır. Bezelye, tatlı kırmızı biber, domates, salatalık gibi çiğ sebzeler ekleyebilirsiniz. Yarım kilo tutarındaki bu tür yiyeceklerden alınacak kalori miktarı 100’den azdır.

Pişmiş ya da buharda pişmiş yeşil sebzeler: ‘Ne kadar yerseniz o kadar kilo verirsiniz’ kuralı, bu grup için de geçerlidir. Hedef yine yarım kilodur. Bu sebzeleri yerken porsiyon çok büyük olmalı. Çalı fasulye, brokoli, enginar, kuşkonmaz, kabak, yeşil ve kırmızı lahana, brüksel lahanası, bamya, pazı, şalgam, pancar, ıspanak, karnabahar, patlıcan, biber, su kestanesi kullanarak pişmiş sebzelerde çeşitliliği sağlayın.

Baklagiller: Bunlar dünyanın en mükemmel yiyeceklerindendir. Kan şekerini sabitler, tatlı arzusunu köreltir ve akşam üstü acıkmalarını engeller. 6 haftalık programda günde en az 1 su bardağı dolusu yiyin. Nohut, kuru fasulye, barbunya, mercimek, soya fasulyesi, börülce ve daha birçok fasulye ve baklagil çeşidi.   kadinsak.com

Meyvalar: Günde en az 4 meyve yiyin.

Sınırlı yiyecekler

Günde en fazla bir porsiyon pişmiş nişastalı sebzeler, ya da tam tahıllar (mısır, patates, pirinç, pişmiş havuç, ekmek, kahvaltılık gevrekler)
Çiğ kuru yemişler ve tohumlar (günde maksimum 30 gram)
Avakado (günde maksimum 60 gram)
Öğütülmüş keten tohumu (günde 1 yemek kaşığı)

Yasaklar

Süt ürünleri
Hayvansal gıdalar
Öğün arası atıştırmalar
Meyve suyu
Kurutulmuş meyve

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Bebeğinizin Gelişimi Boy Ve Kilo Artışları

Ağırlık: Yeni doğan çocuklarda, üç-beş gün içinde , normal koşullarda doğum kilosunun % 10’unu vermekte. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir