Anasayfa / HABER MAGAZiN / 0850 numaralı Dolandırıcılara Dikkat Edin

0850 numaralı Dolandırıcılara Dikkat Edin

0850 telefon numarası

Sizlere şu meşhur 0850 hatlarla ilgili başımdan geçen bir olayı paylaşmak istedim.  Bildiginiz gibi sigorta şirketi, ferdi kaza sigortası,  sağlık sigortası, sigarayı bırakma, sağlık bakanlı vs bilmemne gibi bir sürü yerlerden illaki aranmışşınızdır.  Geçen hafta telefonum çaldı ve 0850 333 0532 bir numara. İsmimi cismimi bilen kişi 7 24 sağlık hizmetlerinden arıyoruz dedi ve ben bunların bir numara olduğunu bildiğim için tamam gerek yok deyip telefonu kapatmak istedim.  Telefondaki dolandırıcıda daha öce sağlık sigortasını 1 yıl ücretsiz kullandığımı 2. yıl ücretli olacağını haber vermek için aradığını söyledi.  Ben böyle bir hizmet almadım deyince elimizde sesli onayınız var. Çıkmak isterseniz cayma bedeli vs. bir sürü fatura gelecek dedi. Sesli onay falan vermedim var vermişiniz dedi, dinlet dediğimde bunun yasal olmadığını s. yalanlara başladı. Daha sonra kredi kartımı sisteme tanımladığımı söyledi ki böyle birşey yapmıycağım kesindir. Faturayı adresime gönderecekmiş.  Söylediği adresde 10 yıl önce kısa bir süre kullandığım bir adres nereden bulduysa onu. Hem geçen sene üye olmuşum sisteme ama verdiğim adres 10 yıl önce çelişkiye bakarmısınız. Daha sonra ben aradığımda telefondaki kişi isterseniz size söyle bir kampanya yapalım.  Bu sene yarım ücter verin 239 lira ödeyin ceza falan olmasın dedi. Beni kabul ettirip amacı kredi kartı bilgilerimi istemek.

Bende savcılığa başvurumu yaptım.

Bu 0850 telefon numaraları araştırdım. Müşteri hizmetleri olmanız gerekmiyor herkez alabilir vede hiç sorgusuz suhalsiz. İster bilgisayarınıza bir program yükleyip mikrofonla, isterseniz voip int telefonu veya cep telefonunuzada yönlendirbilirsiniz.  Sadece kontür yükleyin hemde çok ucuz.

Dolandırıcılıkta gelinen son nokta bu. Ama dikkat kredi kartı bilgilerinizi verirseniz işiniz biter.  Bu kişiler  isim faturardan, 2. şahıslardan sizin isim adres ve telefon numaralarınızı alabiliyorlar.  Hatta kredi kartı ilk 4 numaranızı bilebilir. Bunun nedeni ilk 4 numara banka şube kodu numarası yani gayet normal.

Açıkçası siz siz olun kredi kartı bilgilerinizi kesinlikle vermeyin.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Candino Saatlerin En Yeni Modelleri

Candino saatleri dünyada bilinen ve kullanım açısından en çok tercih edilen saat aksesuarlarından biridir. Kullanırken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir