Anasayfa / HABER MAGAZiN / Zamansız Ayakkabının Adı; Stiletto

Zamansız Ayakkabının Adı; Stiletto

 

Şu sıralar tüm bayanlar için seksi ve alımlı olmanın adı; stiletto Sadece bir ayakkabı olarak değil de ikonik bir tutum olarak stiletto, şıklığın ve zarafetin tamamlayıcısı olmaya 2017 yılında da Mecrea ile devam edecek gibi gözüküyor. 2017 modasının salaş, özgür ruhuna inat, cesur adımlar atmayı tercih eden bayanlar için stiletto hala güncelliğini korurken atlanmaması gereken bir detay ise bu ayakkabıların insan anatomisine uygun olup olmadığı tartışmasıdır.

Uzmanlar tarafından insan ayak yapısına ciddi zararlar verdiği belirtilen stiletto ayakkabılar, platformsuz, pin up (toplu iğne) yapısından dolayı giyilmesi son derece rahatsız edici ve can acıtıcı olan bir ayakkabıdır. Ancak ne tezattır ki bu ayakkabı, moda meraklıları tarafından raflardan en hızlı şekilde boşaltılan ayakkabılar arasında ilk sırada yer almaktadır.

3 cm ile 12 cm arasında değişen topuk uzunluğu ile hemen her türde kıyafeti rahatlıkla taşıyabilmenizi sağlayan bu ayakkabılarda benim tercihim ise 8 cm uzunluğa sahip olanı… 12 cm topuk giyenlere ise saygım tabii ki sonsuz… Uzun süre giyildiğinde ayakta adeta aşk acısı ile yarışacak boyutta bir acı bırakan stiletto ayakkabıların kişilerin havasını değiştirdiği ve inanılmaz bir seksepalite kattığı da yadsınamaz bir gerçek ama ne yapalım her daim seksi olmak zorunda değiliz de sanırım.

Stiletto denilince aklıma ilk gelen isimlerden biri şüphesiz Marilyn Monroe. 1950’li yıllarda minik sivri burun platformsuz ayakkabılarıyla sinemada göz dolduran bu zarif hanımdan konu stilettoyken bahsetmeden edemeyeceğim… Sanırım yeryüzünde bu ayakkabıyı hakkıyla taşıyan eşsiz kadınlardan biri.  Beyaz perdenin seks sembollerinden biri haline gelen ve tüm dünyada bir ikon olarak adlandırılan Marilyn Monroe’yu Marilyn Monroe yapan etmenlerden biri de o şirin, zarif ve seksi stiletto ayakkabıları çünkü Marilyn ile adeta bütünleşmiş olan bu ayakkabıları ondan ayrı düşünmek yanlış olur. Yapılan son araştırmalara göre de erkeklerin gözünde babetten sonra kadına en seksi gelen ayakkabı modeli stiletto ayakkabılarmış. Sanırım bu araştırma sonrası stilettonun satış oranları yüzde yüz oranında artacağa benziyor.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Çağrı İnşaat İle Kaliteli Bölme Ofisler

  İş yerlerinizi daha etkili kullanmak istemez misiniz? Ofisiniz geniş bir alanda dümdüz olması yerine ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir