Anasayfa / HABER MAGAZiN / Yeşil Yıldız Sertifikası Nedir

Yeşil Yıldız Sertifikası Nedir

Yeşil Yıldız Sertifikası
Ekolojik dengenin günden güne giderek daha kötü bir hale gelmesi tüm dünya genelinde ve Türkiye’de çevre bilincinin giderek yaygınlaşmasına sebep olmaktadır. Dünya ülkelerinde sürekliliği sağlanmış şekilde kaliteli ve yeni yönetim sistemleri işletmeci kişilere önerilerek verimin artırılması ve çevre dostu bir iş hayatının standartlarının uygulanması amaçlanmaktadır.

 

Yeşil Yıldız sertifikası kapsamında turizm sektörü de yep yeni bir yaklaşıma doğru yönelmiştir. Bu sertifika sistemi ile birlikte oteller ve turizm yerleri çevre dostu duyarlı birer işletme haline getirilmiştir.

 

Özellikle otelleri kapsayan bir çevre dostu yönetimi farkındalığının yaratılması konusunda ilgili tüm personellere eğitimlerin sağlanması, bu eğitim uygulamalarının uzman takip tarafından takip edilerek desteklenmesi, ihtiyaç duyulan düzeltme işlemlerinin ve revizyonların yapılmasını tamamlayarak Yeşil Yıldız sertifikalandırmasına hazır hale getirmeyi ülkemizde Erketasarım üstlenmektedir.

 

Hizmetin asıl amaçları arasında ilk olarak tüm bu otel işletmelerinin Yeşil Yıldız sertifikalarına kavuşabilmeleri ve sistemlerin belgelendirilmesi sürecine hazır hale getirilerek bu belgelendirilmelerin süreci içinde yönetim için danışmanlık hizmetlerinin sağlanmasıdır.

 

Nasıl Sahip Olunur

 

Sürece göre değişkenlik gösteren bu sertifikalara sahip olabilmek için Kültür ve Turizm Bakanlığı 22 Eylül 2008 tarihinde yayınladığı tebliğe göre, çevre duyarlılığının gelişmesi adına turistik yerlerin çevreye uyumlu bir şekilde kullanılması ve konaklama tesislerinin daha sağlıklı yerler haline gelebilmesi için Yeşil Yıldız sertifikasının verilmesini uygun görmüştür.

 

Sertifikaya sahip olmak isteyenler http://www.erketasarim.com/hizmet-yesil-yildiz-sertifika-danismanligi ayrıntılı puan tabloları eşliğinde bilgi alarak Erketasarım’dan yararlanabilirler.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Regl Döneminde Kadınların Çektiği Sıkıntılar

Birçok kadının korkulu dönemi olan adet döneminde bireyler daha farklı bir kişiliğe bürünmektedirler. Adet döneminde en çok ruhsal sorunlar ile ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir