Anasayfa / HABER MAGAZiN / Vitillligo Hastalığı Hakkında Bilgiler

Vitillligo Hastalığı Hakkında Bilgiler

vitiligo-1Vücutta deri rahatsızlığı durumda olan vitiligo ,  tenimizin rengini verici hücrelerin yapısının bozularak deride belirli bölgelerinin beyazlaşması problemidir.  Deride yer alan melanosit hücresinin pigment  ( nitelik hücresi )  üretememesi sonucu olarak belirir ve çeşitli iyileştirme yollarıyla rahatsızlık ortadan silenebilir .  Deri altında yer alan melanosit hücresinin bir takım sebeplerden dolayı yapısı bozulabilir .  Bu yapı bozulması sonucu olarak bu hücrelerin misyonu durumda olan pigment yapımı durur .  Pigmentler deriye rengini verici hücrelerdir .  Buna Bağlı Olarak pigment yapımı durduğunda deri rengini kaybeder ve süt beyazı halinde deride lekeler ortaya çıkar .
Vitiligo  Ortaya Çıkışı

Bu konuda yapılmış durumda olan araştırmalarda melanosit hücresinin yapısının ne sebeple bozulduğu ile ilgili artık kesin bir haber olmamakla beraber bir takım varsayımlar yapılmaktadır .  Bu varsayımlara göre genlerde yaşanan yapısal bozukluklar ,  bağışıklık sisteminin normal çalışamaması benzeri bir takım vaziyetlerde bu hücreler normal görevlerini mahaline getiremez hale gelirler ve sonucu olarak vitiligo rahatsızlığı belirir .

Dünya üstünde tahmini %1  gelir  4 oranında insanda vitiligo rahatsızlığı görülür .  Bununla Beraber aile bireylerinde bundan önce vitiligo hastalığına tutuklu durumda olan varsa öbür bireylerde de görülme olasılığı olabilmektedir .  Aile içi kalıtımda hesaplanan bilgilere göre daha eskiden ailesinde bu rahatsızlığı geçirmiş bireylerde vitiligoya yakalanma oranı %25’dir .  Vitiligo evrensel olarak 20 yıl önce kendisini gösterir ve koyu rengarenk derilerde daha bariz gözükür .  Vitiligo rahatsızlığı şüphesiz kalıtsal bir rahatsızlık değildir yalnızca aile bireylerinde görülmüş olması rahatsızlık ihtimalini arttırır .
Tüm bu faktörlerin yanında etrafsal faktörlerde bu rahatsızlığı tetikler ve şiddetini arttırır .  Baskı ,  güneş yanığı ,  ultraviyole ışınlara maruz kalma benzeri vaziyetlerde rahatsızlık seyri daha çabuk ve kuvvetli olabilir .
Vitiligo Bulguları Nelerdir?
Vitiligonun en tam olarak belirtisi bedende çeşitli bölgelerde yaşanan bembeyaz lekelerdir .  Yapılmış Durumda Olan gözlemlere göre vitiligo bir takım hasta olanlarda bütün bedende ortaya çıkar ve hasta tamamıyla beyazlaşır .  Rahatsızlık koyu rengarenk tenlerde daha huzurlu belirlenir ,  beyaz tenli insanlarda ise daha bir sürü güneş altında derinin koyulaşması sonucu bariz olabilir .  Vitiligo beden yüzeyinde en bir sürü eller ,  ayaklar ,  surat ,  genital bölgelerde görülmekle beraber bütün bedende da olabilir .
Hastalığın gelişim derecesi hastanın vaziyetine göre değişir .  Bir Takım hasta olanlarda vitiligo görülen bölgelerde hafif esmerlikler kalır .  Bunun olmasının nedeni o bölgedeki deri altında halen işini yapan melanosit hücresinin bulunmasıdır . Vitiligo hastalarının uyarı etmesi gerekli durumda olan bir öbür husus ,  rahatsızlık görüldüğü anda rehabilitasyona başlanmalıdır .  Rahatsızlık çok ilerler ve pigmentler tamamıyla kaybedilirse rehabilitasyonu olası olmayabilir .  Vitiligo iyileştirme edilebilir bir rahatsızlık olmasıyla beraber bu konuyla alakalı duyarlı olunmalı ve iyileştirme sürecinin şipşak başlatılması gerekiyor . Rahatsızlık teşhisi yapılırken uyarı edilmeli ve öbür deri hastalıklarıyla karıştırılmamalıdır .  Çünkü deride beyazlık ve kir bırakan çeşitli hastalıklarda yer almaktadır .

Vitiligo Hastalığının Tedavi Metotları Nelerdir?
Rahatsızlık tedavi edilme sürecinde çeşitli yöntemler kullanılır ancak bütün yöntemlerde emel nitelik hücresi üretmeyen melanositleri tekrardan çalışır duruma getirmektir .  Melanosit hücreleri çalışır duruma gelip görevlerini inşa etmeye başlarsa rahatsızlık iyileşme sürecine girer .  Bu zamanı gerçekleştirmek amaçlı çeşitli ilaçlar ve kremler kullanılmaktadır .  Tedavi amaçlı kullanılacak kremlerde tercih sıkı yapılmalıdır .  Berbat bir tercih vakası daha berbat bir duruma sokabilir .  Bilhassa surat bölgenizde rahatsızlık görüldüyse ,  o bölgeye sürülen kremler itinayla seçilmeli ve temkinli bir biçimde kullanılmalıdır .
Vitiligo hastaları güneşe karşın temkinli olmalıdırlar .  Güneş kremi sürmeden vücudun hastalıklı bölgelerini güneş ışınlarına maruz bırakmamalıdırlar .  Çünkü oluşabilecek güneş yanıkları neticesinde rahatsızlık azabilir ve daha kuvvetli bir biçimde ilerleyebilir .  Tedavi zamanı başlarken yapılacak meydana gelen tedavi yöntemi her hastaya göre çeşitlilik gösterebilir .  Hasta yaşı ,  cinsiyeti ,  rahatsızlık şiddeti benzeri etmenler göz önüne alınarak uyumlu tedavi yapılır ve rahatsızlık tamamıyla giderilinceye civarı sürdürür .
Vitiligo rehabilitasyonunda son vakitlerde epeyce gelişim kaydedilmiş pekçok tedavi yoluyla beraber rahatsızlık rehabilitasyonunda ki muvaffakiyet oranı artmıştır .  Bunun yanında rahatsızlık rehabilitasyonu başladıktan daha sonra hastalığın çıktığı bölgeye göre tedavi zamanı değişkenlik gösterir .  Örneğin; Rahatsızlık yüzde çıkmış ise hastalığa yanıt daha çabuk alınırken ayakta ya da elde çıkanlarda daha geç alınabilir .  Esmer tenli kişilerde melanosit hücreleri fazladan ve daha etkin olduklarından vitiligo daha çabuk tedavi edilir .  Beyaz tenlilerde bu belli bir süre daha uzar .  Rahatsızlık tamamıyla tedavi edilmiş ve giderilmiş olsa dahi ileriki vakitlerde tekrardan meydana çıkış ihtimali vardır .  Bu yüzden hasta hayatına uyarı etmeli ve itinalı olarak kontrollerini yaptırmalıdır .

 

Vitibiti Krem hakkında bilgi
Makalede vitiligo rahatsızlığı konusunda bütün ayrıntıları size anlattık ve tedavi yöntemlerine vurgu yaptık .  Hastalığın rehabilitasyonunda en gösterişli yöntemlerden birisi vitibiti krem kullanımıdır .  Vitibiti krem hastalar amaçlı muhteşem bir tercih ve hastalığın rehabilitasyonunda en başarılı krenlerinden birisi . Vitibiti kremi bütün vücudunuzda kolay bir şekilde kullanabilir ve kısa zamanda bu hastalıktan kurtulabilirsiniz .  Makalede  belirttiğimiz benzeri vitiligo tedavisi olmayan bir rahatsızlık değildir .  Sizde bu hastalıktan kurtulun ve estetik bir vücuda sahip olun .
Vitibiti Krem Ne Türlü Kullanılır?
Krem 1 günde  2 kere sabah ve akşam olmak üzere hastalığın nüksettiği bölgelere sürülür ve o bölgeye masaj ile krem deriye yedirilir .  Bu biçimde itinalı olarak kullanımda kısa zamanda hastalığın geçeceğini gözlerinizle göreceksiniz .
Dikkat Edilmesi Gerekli Noktalar
Vitiligo hastalığının tedaviyi süresince kafeinli içecekler ,  kahve benzeri içecekler kullanılmamalıdır .  Uykunu itinalı olmalı ve stressden uzak durmalısınız .  Vitibiti kullanmakta olduğunuz süre süresince güneşli meydanlara minumum derecede çıkmalı ,  çıktığınız vakitlerde da kesinlikle ekstra bir güneş kremi kullanmalısınız .  Bunu yapmadığınız halde güneş hastalığın seyrini negatif etkiler ve tedavi zamanı uzar .  Bağışıklık sisteminizi negatif etkileyecek sigara ,  içki benzeri davranışlardan sakınmalısınız .
Vitibiti Kremin etkisi Nelerdir?
*Vitiligolu deriyi dıştan besleyerek canlanmasını olanağı sağlar .
* Deriye rengini verici melanosit hücresinin natürel yenilenme kapasitesini artırır .
* Epeyce çabuk ve kuvvetli bir deri hücresi yenileyicidir .
* Vitiligo hastalığına ne sebeple meydana gelen etmenleri ortadan kaldırır .
* Derinin rengini yeniden kazanmasına destekçi olabilir .
* Pigmentlerin yeniden canlanmasını olanağı sağlar .
Vitibiti Kremin  Yan Tesirleri
– 360Sadece gebe ve 10 yıl altında çocukların kullanımına uyumlu değildir .
Vitibiti kremin gösterişli olması amaçlı dikkat etmeniz gerekli olan birden çok husus vardır .  Bunlara farkındaysanız tedavi süreniz azalır ve hastalıktan ek olarak kısa zamanda kurtulursunuz .
Krem tüketimi süresince hiçbir zaman aksatmadan altını çizen itinalı olarak 2 kez kullanılmalıdır .
Tedavi süresince Deve dikeni ,  Çörek otu ve Enginar tüketimini arttırmalısınız .  Bu nebatlar kremin tesirini arttırarak ek olarak çabuk zamanda sonuç almanızı olanağı sağlar .
Hastalık tedaviyi amaçlı yalnızca vitibiti kremini kullanın rastgele yabancı bir tedavi yolu uygulamayın .
Havuç ,  kayısı ,  şeftali ,  kavun ,  karpuz benzeri A vitamini kapsayan meyve ve sebzelerin tüketimi de tedavi sürecini ve muvaffakiyet oranını arttırır .
Vitibiti Tedaviyi süresi
Tedavi müddeti ile ilgili kesinlikle bir haber verememekle beraber bu aşama pekçok farklı faktöre ilişkili olarak değişebiliyor .  Yukarıda örneğini verdiğimiz noktalara farkındaysanız tahmini 2 ay benzeri bir zaman içinde tedavi neticelerini almaya başlarsınız .  Tedavi zamanı hastalığın dağılma ölçüsü ,  hastanın yaşına ,  vitiligo çıkan bölgelere yönelik 3 ila 6 ay içinde kesinlikle sonuç verir ve bu hastalıktan kurtulursunuz .
Sizde çoğalış cildinizin bu lekelerden kurtulmasını talep ediyor ve sıhhatli estetik bir vücuda elde etmek istiyorsanız anında vitibiti rehabilitasyonuna başlayın ve huzurlu edin .

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

adet

Regl Döneminde Kadınların Çektiği Sıkıntılar

Birçok kadının korkulu dönemi olan adet döneminde bireyler daha farklı bir kişiliğe bürünmektedirler. Adet döneminde en çok ruhsal sorunlar ile ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir