Anasayfa / HABER MAGAZiN / Topuklu Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı

topuklu-ayakkabi

Topuklu ayakkabılar genellikle kadınların daha seksi görünmek için kullandığı bir aksesuardır. Topuk boyu ile daha seksi görünmenin yolunu bildiğimiz için ilk tercihimiz her zaman yüksek topuklu ayakkabılar olmasına rağmen yine de rahatlığımız için kendimize uygun topuk boylarını seçmemiz gerekir. Topuklu ayakkabılar bir çok çeşitten oluşur bunlar genellikle dolgu topuk, platform, ince topuk ve kalın topuk olarak isimlendirilir. Topuk (ökçe) boyları ise 3, 5, 8 ve 10 cm olarak en fazla kullanılan topuk boylarıdır.

Dolgu topuk

Topuklu ayakkabı kullanımında tecrübe sahibi olmayan ve ilk defa kullanacaklar için önerilen bir topuklu ayakkabı modelidir. Yere temas eden yüzeyinin geniş olması nedeni ile daha emin ve güvenli adımlar atmanızı sağlar. Dolgu topuklu ayakkabılar genellikle gün içerisinde kullanıma uygun olup ayaklarınızda ağrı yapmaz. Klipsli ve kemeleri modelleri ile ön plana çıkan dolgu topuklu ayakkabı bileğiniz kavrar ve ayağınızdan çıkmaz. Dolgu topukların en güzel özelliği az eğime sahip olmasıdır.

Kalın Topuk

Dolgu topukların rahatlığını anlayan kadınların ikinci tercihi her zaman kalın topuklardır. Özellikle zarif bir elbisenin altında dolgu topuk yerine kalın topukları kullanmanız daha iyidir. Topukların kalın olması sebebi ile rahat ve konforlu bir yürüyüş yapma imkanı sağlar. Kalın topuklu ayakkabılar günlük kullanıma ve çalışan kadınlar için iş ortamında da kullanılmasına uygundur.

Alçak Topuk

Kilolu bayanları unutmamak gerek. Sizlerin de topuklu ayakkabıyı rahatça kullanabilmesi için rahat kullanımlı alçak topukları giyerek başlamanızı öneriyorum. Bu arada belinden problemleri olanlar içinde alçak topuk hayat kurtarıcı olacaktır. Hiçbirimiz çivi topukları giyerek topuklu ayakkabıya alışmadık değil mi?

 

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Kadın Pantolon Çeşitleri

Pantolonlar günlük yaşamımız da en çok kullandığımız parçalardan birisidir. Her kişinin vücuduna uygun her yaşa ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir