Anasayfa / Ev ve Dekorasyon / TERCİHLERİNİZ SİZİ YANSITIR

TERCİHLERİNİZ SİZİ YANSITIR

Günümüz çağdaş yaşamında yoğun ve stresli iş ve şehir hayatında yorulan, yıpranan birçoğumuz için evlerimiz adeta sığınılacak birer liman halini almıştır. Nerede ise hiç yerinde durmadan gelişen teknolojiyi de hesaba kattığımızda modern evler artık içinden çıkmak istenmeyen yerler haline dönüşmüştür. Ev ortamında rahat edebilmenin ve kaliteli zaman geçirebilmenin belki de en önemli hususlarından biri hatta başta geleni seçilen eşyalardan daha çok onların nasıl yerleştirildiği ve başka hangi tamamlayıcı ürünler ile kombin edildiğidir. Şu nokta asla akıldan çıkarılmamalıdır ki herhangi bir katalogda ya da farklı bir görsel medyada gördüğünüz eşya sizin için uygun olmayabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kendinizi iyi tanımanızdan geçer. Özellikle ev ortamında belki de en çok vakit geçirdiğiniz oturma odası dekorasyonu ile ilgili fikirlerinizi hayata geçirmeden önce bu husus akıldan çıkarılmamalı, seçiminiz kendi yaşam stilinize hitap eden eşyalardan oluşmalıdır. Oturma odasından nasıl bir beklentiniz olduğuna bağlı olarak değişecek olan bu seçimler ile kışkırtıcı ya da sakin bir hava yakalamak sizin elinizde olacaktır.

dekor-odam

Kullanılacak olan eşyaların, boyanın, tamamlayıcı aksesuarların seçimi bu farkı ortaya çıkaracaktır. Seçilecek olan eşya veya kullanılacak olan malzemenin seçiminde göze hitap edecek seçimlerin yanında fonksiyonel de olmasına dikkat edilmelidir. Oturma odası dekorasyonu sırasında en çok akla takılan sorulardan biri de duvarların ne renk yapılması, zeminin nasıl bir malzeme ile kaplanması gibi sorulardır. Burada da seçim tamamen sizin kendi zevkinize ve tabii ki yaşanılan yere göre de şekillenecektir. Renk seçiminde eğer kullanım alanı küçük ise açık renkler seçilmeli ayrıca oturma odanızın güneşe göre bulunduğu konuma da dikkat edilmelidir. Gün içinde fazla ya da az güneş ışığı alıp almadığı vereceğiniz kararı da etkileyecek bir faktördür. Zemin seçiminde ise pek çok evde görmeye alışık olduğumuz parke kaplama bakımını iyi yaptığınız sürece mantıklı bir tercih olabilir. Ancak yine yaşanılan yere göre şekil alabilecek olan zemin seçiminde kışların sert geçtiği iklimlerde halı gibi seçimler dikkate alınabilir.

Oturma odası dekorasyonunda seçiminiz sizin kişiliğinizi de yansıtacak bir etmendir. Seçeceğiniz mobilyalara uygun olacak şekilde tamamlayıcı dekorasyon malzemeleri ve aksesuarlar ile odanızı renklendirmek ve eğlenceli bir hale getirmeniz de mümkün olmaktadır. Hatta bu aksesuarlar rahatlıkla kendileri ve yerleri değiştirilebildiği için dekoratif bir ortamın olmazsa olmazlarındandır. Unutmayınız ki fazla sayıda eşya olması işleri her zaman için kolaylaştırmamaktadır. Önemli olan eldeki eşyanın kullanılacak alana uygun olması ve doğru yerlerde kullanılmasıdır. Seçilecek olan eşyalar ve kullanılacak olan malzeme ile etkileyici ve çarpıcı bir yaşam alanı çıkarmak da mümkün, yapılacak yanlış uygulama ve seçimler ile içinde durmak istenmeyecek bir alan oluşturmak da. İşte bu asla akıldan çıkarılmaması gereken noktadır.

dekorasyon-oda

dekor-oda

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

merinos Salon halısı

Merinos Halı klasik modellerini sizlerin beğenisine sunuyor. Göz alıcı çizgilerini modern teknoloji ile buluşturan Merinos ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir