Anasayfa / SAÇ BAKIMI / Saç Modeli Seçimi

Saç Modeli Seçimi

Yaptırdığımız saç modeli bize yakışması çok önemli onun için Saç modelini seçerken ilk önce yapılması gereken yüz şeklinde dikkat etmek gerekir. Aslında şöyle bir yaklaşım içerisindeyiz: Dört unsur var. Yani sadece kesilen saçın modeli değil onun renklendirilmesi ve dokunun oluşturulmasıyla oluşturuşabilecek genel bir görüntüdür. Aslına bakarsanız saçınızın şekli bütün vücudunuzu etkileyen bir unsurdur.

Biz yüzü ikiye ayırıyoruz. Biri iç yüz diğeri dış yüz. Saçın dış kısmı yani dış hacmi yüzün dış kısmını etkiler. Yani çene kemikleri, çenenin dış kısmı ve şakakları etkiler.
Göz, ağız ve burundan oluşan kısmı saçın iç yüzü etkiler. Örneğin yüzümüzün dış kısmında hoşumuza gitmeyen bir deformasyon ya da hoşumuza gitmeyen bir kısım varsa, mesela çenemiz çıkıksa bunu kapatmak için dış saçtan faydalanmak gerekiyor. Kaldı ki yüze doğru gelen saçlar da yüzümüzü etkiler. Yüz şeklini ve kemik yapısını iç yüz ve dış yüz şeklinde ayırıp, saçı da iç saç ve dış saç şeklinde ayırdıktan sonra iç saçın gözü, ağzı ve burnu etkilediğini, dış saçın ise yüzün dışarıda kalan kısmını yani çene kenarlarını ve şakak bölgelerini etkilediğini aklımızdan çıkarmamız gerekiyor. Saçın dış hacmini perma, fön ve biçimlendiriciler kullanarak, kesim yaparak ya da renk tonlarını kullanarak şekillendirebiliriz. Çünkü şekli belirleyen en önemli özellik renktir. Renk her şekli etkiler, hiçbir şekil rengi etkilemez.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Saç Ekimi Nasıl Yapılır

En çok merak edilen sorulardan biriside saç ekimi. Operasyon Nasıl yapılıyır hepis videoda anlatılmış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir