Anasayfa / YEMEK TARiFLERi / Parmak Kütletmek zararlımı

Parmak Kütletmek zararlımı

Parmak Kütletmek zararlımı

Parmak kütletmek kireçlenmeye yol açar mı?

Eklem aralarında meydana gelen gazlar, parmaklarımızı gerdiğimizde açığa çıkar ve çıtlama sesi duyulur. Peki parmak çıtlatma zararlı mıdır? Yıllardır bu konu tartışıldı durdu. Çoğunlukla büyüklerimiz de parmak çıtlatmanın zararlı olduğunu söylerler. Yapılmış Olan araştırmalarda parmak çıtlatmasıyla alakalı gerçekler meydana çıktı.

Parmak çıtlatmak zararlı mıdır?

-Pramaklarınızı art arda çıtlatamazsınız. Bunun nedeni eklem aralarında meydana gelen gazların tekrardan mahaline gelmesi sürecidir. Açığa çıkan gazın mahaline gelmesi 20 dakika benzeri bir süre alır. Bu süre zarfında parmaklarınızı çıtlatmanız olası değildir.

-Bilinenin aksine parmak çıtlatmasıyla eklemlerinizde kireçleme oluşmaz.

-Bir öbür hata ise, parmaklarını çıtlatan kişilerin ellerinde titreme titreme oluştuğunun söylenmesidir. Bunların hiç biri gerçek değildir. Parmak çıtlatmasıyla eldeki titremenin ilgisi yoktur.

-Parmaklarınızı ara sıra çıtlatmanın hiçbir sakıncası yoktur.

-Ancak bu alışkanlık haline geldiyse ve devamlı parmaklarınızı çıtlatıyorsanız dikkat! Devamlı parmak çıtlatmak eklemlerin şişmelerine ne sebeple olabilmektedir .

– Devamlı parmak çıtlatmanın yan etkilerinden birisi de kavrama gücünün kaybına yol açmasıdır.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Sporijinal_Infografik_960_px (1)

Rahatlığı ve Konforu Ayaklarınızda Hissedin

Sağlıklı bir yaşam sürmek sadece doğru beslenmekle olmaz. Bunun yanında giydiğiniz eşyalarında sağlık açısından uygun ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir