Anasayfa / HABER MAGAZiN / Meme küçültme ameliyatları

Meme küçültme ameliyatları

meme küçültmeEstetik ameliyatlarda en fazla tercih edilen operasyonlardan biri olan meme estetiği kimi zaman sağlık problemleri sebebiyle kimi zamansa estetik açıdan daha güzel görünmek adına tercih edilmektedir. Meme estetiği ameliyatları temelde büyütme, küçültme ve dikleştirme olmak üzere üçe ayrılır. daha çok sağlık problemlerinden kaynaklı tercih edilir. Gereğinden fazla olan meme büyüklüğü ağırlık yapar, omurilik eğriliği ve sırt ağrısı gibi rahatsızlıklar meydana gelir. Gereğinden fazla büyük göğüsler sahibini fazla yorar, hayat enerjisini düşürür. Kişinin kendine olan özgüvenini azaltır. Bu sebeple göğüs küçültme önemli bir operasyondur.

 

Göğüs büyüklüğü olan kişilerin bir çoğunda mevcut ağırlıktan dolayı sarkma da meydana gelir. Aslında sarkmanın çok çeşitli sebepleri vardır. Kilo alıp verme, hamilelik, emzirme dönemi gibi sebepler bunların başında gelmektedir. Bu aşamada devreye göğüs dikleştirme operasyonları girer. Meme dikleştirme genellikle meme küçültme ameliyatı ile beraber yapılır. Birbirini tamamlayan iki operasyon gibidir. Küçültme işlemi tamamlandıktan sonra dikleştirme yapılır. Böyle hasta hem boyut olarak vücudu ile daha uyumlu hem de daha dik göğüslere sahip olur.

 

Meme küçültme ameliyatında öncelikle planlama yapılır. Doktor hastayı muayene eder, gerekli gördüğü testler varsa onları ister. Daha sonra operasyon sonrası elde edilecek sonuç üzerine detaylı bir analiz çıkarılır. Büyük göğüslü hastalarda görülen yaygın durum bıkkınlık hissidir. Yıllarca o ağırlığı taşımaktan bıkmışlardır. Bu sebeple de genellikle gereğinden fazla küçülmesi yönünde talepleri olmaktadır. Ancak bu şekilde olmaz. Önemli olan vücut, boy, kilo ile orantılı bir şekilde boyutlandırmanın yapılması gerekir.

 

Bir diğer operasyon ise meme büyütme ameliyatıdır. Bazı kadınlar da küçük göğüslerinden şikayetçidirler. Bu aşamada yine detaylı muayene sonrası izlenecek yol seçilir. Göğüs büyütme meme dokusuna silikon protez eklenmesi ile gerçekleştirilir. Bu protezlerin gerek şekil, gerekse içerik olarak farklı çeşitleri vardır. Hangi protezin kullanılacağı hastanın muayenesinden sonra belirlenir. Göğüs büyütme ameliyatında meme dokusu altına protez yerleştirilir. Bu operasyonda da ameliyat sonrası alınan sonucun vücutla orantılı olması beklenir.

 

Son yıllarda teknolojinin de gelişmesi ile lazerli uygulamalar da kullanılmaya başlanmıştır. Ameliyat izi olmadan güzelleşmenin rahatlığı ve kolaylığı elbette paha biçilemez. Anca lazer meme estetiği operasyonlarının hepsinde kullanılamamaktadır. Sarkma durumunun çok fazla olmadığı büyük göğüslerde slim lipo yöntemi kullanılarak lazerle meme küçültme yapılabilmektedir. Klasik ameliyatlarda olduğu gibi iyileşme süreci, iz kalması vb. durumlar bu yöntemde yaşanmaz. Bu sebeple lazerle meme küçültme kriterlerine uyan adaylar kesinlikle bu yöntemi seçmelidirler.

 

 

 

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Çağrı İnşaat İle Kaliteli Bölme Ofisler

  İş yerlerinizi daha etkili kullanmak istemez misiniz? Ofisiniz geniş bir alanda dümdüz olması yerine ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir