Anasayfa / HABER MAGAZiN / fare ilaçlama

fare ilaçlama

ilaç

Fare İlaçlama

Fare kemirgenler (Rodentia) takımının Myomorpha alt takımından, başta ev faresi (Mus musculus) olmak üzere birçok sayıdaki küçük memelinin ortak adıdır. Bununla beraber Muridae ailesinin Rattus cinsini oluşturan ve halk arasında lağım faresi ya da keme olarak da bilinen kemirgenlere sıçan denilir.

Fareler tarlalara, ambarlara ve evlere yerleşerek insanların besin kaynaklarına ortak olurlar. Fareler insanlar eliyle yapılan korunaklı yapılarda yaşamayı tercih eden birçok tür, depolanmış yiyecekleri tüketen, hatta hemen her çeşit gereci kemiren, hantavirüs, tifüs, veba gibi birçok salgın hastalığın taşıyıcısı olan önemli zararlılardır. Bu nedenle farelerle mücadele çok önemli olup, fare ilaçlaması mutlaka yapılmalı ve fare ilaçlama işi yılda birkaç mutlaka tekrar edilmelidir. Fareler Doğada yaşalar ve kalabalık sürüler halinde bulunurlar ve zaman zaman tarım ürünlerine büyük zararlar verirler. Tarım ürünlerine zarar vermeleri nedeni ile de sık sık açık alan fare ilaçlaması yapmayı da ihmal etmemelidir. Birçok yabani hayvanın en önemli besinlerinden biri olan fareler bu yönleriyle doğal dengeyi koruyan hayvanlar olarak da kabul edilir.

Fare ilaçlama

Fareler hayvanlar âleminin birer parçası olup kemirgenler sınıfı içinde incelenen memeli bir hayvandır. Fareler diğer haşerelerden farklı bir yapıya sahiptirler. Dünyanın her yerinde yaşayabilen ve hem otçul hem de etçil beslenen canlılardır. Yapıları türlerine bağlı olarak değişmektedir fakat vücut biyolojileri aynıdır. Fareler iskelet sistemine sahiptirler. Bu bakımdan vücut yapısı çok gelişmiş bir haldedir.

Pire İlaçlama

Fareler pirelerle de içli dışlıdır. bu nedenle kedilerde köpeklerde farelerde ve hemen hemen tüm memelilerde görülen pirelerden de korunmak gerekir bu yüzden ciddi bir pire ilaçlama firmasına pire ilaçlaması yaptırmanızı tavsiye ederiz.

http://trilaclama.com/

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

davetiye-modelleri

Düğün Davetiyesi tercihi

  Yaz aylarının gelmesi ile birlikte çiftler düğün davetiyesi arayışlarını her geçen gün daha da ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir