Anasayfa / HABER MAGAZiN / Ev Hanımlarının İnternetteki Gözdesi Lif Örnekleri

Ev Hanımlarının İnternetteki Gözdesi Lif Örnekleri

 

Geleneksel örgü işleri konusunda oldukça zengin bir kültüre sahibiz. Anadolu coğrafyasının bu kadim kültürü günümüzde de bir şekilde devam ediyor. İnternet ve bilgisayar kullanımının yaygınlaşması ile bilgi paylaşımının artması başta kadınlar olmak üzere hemen herkesin el işlerini sergilemesine imkan sağladı. Ev hanımlarının internette en çok ilgi gösterdiği konuların başında kendin yap projeleri, eskileri değerlendirme ve tabii ki çeyizlerin olmazsa olmazı örgü işleri geliyor.

Her biri kendi içinde bir derya olan bu paylaşım ağlarından özellikle örgü işleri çeşitliliği ile hem kültürümüzün zenginliğini hem de eskiden mahalle çapında dönen bir ekonominin tüm ülkeye hatta dünyaya açıldığını gösteriyor. Örgü dünyası; danteller, lif örnekleri, havlu kenarları gibi birçok alt başlığa ayrılabilir. Bilhassa lif modelleri gerek yapım kolaylığı gerekse de örneklerin çeşitlendirilmesindeki yaratıcılıkla kendin yap ekonomisinin lokomotifi sayılabilir. Başta kişisel bloglar olmak üzere Facebook sayfaları gibi sosyal ağlarda kesintisiz bir etkileşim içinde bulunan ev hanımları harikulade bir dayanışma ile emeklerini bazen karşılıklı çoğu zaman da hiçbir karşılık beklemeden paylaşmakta. Genç kızlarımızın annelerinden ninelerinden örnekleri muazzam bir emekle geliştirdiklerini biz de internet sayesinde yakından takip ediyoruz. Geliştirilen örgü işlerinden uzun lif örnekleri, keseli lif örnekleri aynı zaman da banyolarımızda sağlıklı bir temizliğin de anahtarı olmuş durumda zira sentetik banyo keselerinin aksine suyu tutarak daha rahat köpürmekte.

Eğer sizin de örgü işlerine merakınız ve yatkınlığınız varsa harika örnekler, ipuçları ve modeller paylaşılan siteleri, blogları takip ederek kendinizi geliştirebilirsiniz. Elinizin altında bulunan YouTube gibi mükemmel araç sayesinde tarif videoları izleyerek örgü konusunda bir uzman olabilirsiniz. Sosyal ağlar aracılığıyla takıldığınız yerlerden yardım alabilir belirli bir ustalığa eriştikten sonra el emeği göz nuru işlerinizi satarak ev ekonominize katkı sağlayabilirsiniz.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Çağrı İnşaat İle Kaliteli Bölme Ofisler

  İş yerlerinizi daha etkili kullanmak istemez misiniz? Ofisiniz geniş bir alanda dümdüz olması yerine ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir