kadınlar kulübü


Bikini Bölgesi Epilasyonu

 

Vücutta biriken tüyleri, evde temizlemek oldukça zordur. Bazı insanlarda ise hormon bozukluğuna ve genetik faktörlere bağlı olarak, normalden çok fazla tüy bulunur. Ev ortamında yapılan ağda, saatlerce uğraşmaya ve oldukça fazla yara izi oluşmasına sebep olur. Tüylerden anlık kurtulmak için tercih edilen tüy dökücüler ve jilet ise tüylerin çok kalın çıkmasına ve tüy miktarının artmasına yol açar. Dışarıda yaptırılan epilasyon sayesinde tüylerden birkaç seansta kurtulmak mümkündür. Özellikle ulaşılması zor olan bikini bölgesindeki tüylerin, tamamen kurutulması mümkündür.

Bikini Bölgesindeki Tüyleri Kökünden Temizleyen Epilasyon

Epilasyon yaptırmak için, deneyimli bir klinik ile anlaşmak gerekir. Bu sayede tüyler kısa süre içinde yok olacaktır. İlk olarak epilasyon yapılacak bölge temizlenir. Ardından çok ince iğneler ile tüylerin köküne inilerek, ışık teknolojisi ile kökler yakılır. Bu işlem sırasında çok hafif bir yanma hissetmeniz mümkündür. Fakat deri üzerine sürülen kremler ile yanma hissi kısa süre içinde geçer.

Bikini Bölgesine Kaç Seans Epilasyon Gerekir?

Bikini bölgesi lazer tüylerin kalınlığı ve sıklığı, her insanın kendi ten rengi ile alakalıdır. Esmer tenli insanların tüyleri daha kalın ve sık olurken, beyaz tenli insanların tüyleri, ayva tüyü niteliğindedir. Kalın ve sık tüyler için 3-4 seans gerekir. Daha ince ve seyrek tüyler için ise 2 seans yeterli olacaktır.

Epilasyon Sonrası Bakım

Epilasyondan sonra, deriyi onaran kremler önerilir. Bu kremlerin epilasyon yapan klinik tarafından önerilmesi daha uygun olmaktadır. Fakat ilk gün kesinlikle epilasyon yapılan bölgeye su değdirmemek gerekir.

 

 

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel
null
Özel Arama
Facebook Grubumuza Katılın

 


Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)