Anasayfa / BADEMCİK TEDAVİSİ İÇİN BİTKİLER

BADEMCİK TEDAVİSİ İÇİN BİTKİLER

BADEMCİK TEDAVİSİ İÇİN  BİTKİLER
Bademcikler dilin arkasındaki lenf düğümcükleridir . Ağzın gerisinde her iki tarafta birer tane olmak üzere iki tanedirler .

Diğer görevlerinin yanısıra en mühim görevi ağza giren mikro organizmaları filtrelemektir . Ancak bir sürü miktarda bakteri girdiğinde direnemedikleri amaçlı iltihaplanırlar ve şişerler .

Buna bademcik iltihabı ( tonsilit ) denilmektedir . Bilhassa 9 yaş altında çocuklarda bir sürü görülmektedir . Bademcik iltihabı , vücudun kendisini enfeksiyonlara karşın koruduğunu göstermektedir .

Bademcik amaçlı kolay bitkisel çözümler

* Kekik , okaliptüs , ıhlamur , kuşburnu , ebegümeci , böğürtlen , adaçayı , sinirli ot ve kayışkıran benzeri bitkilerin tamamı ya da bulduğunuz kadarı , 2 litre kaynar suyun içerisine birer tutam atıldıktan ardından , 1 saat demlenmeye bırakılır . Bu karışımın bir gün içerisinde , su mahaline içilerek tüketilmesi gerekmektedir .

* Ağız içinden bademciklere tuz sürüldüğünde iltihabı boşaltır .

* Erik yaprakları kaynatılarak , suyu ile gargara yapılabilir .

* Bir bardak sıcak suyun içerisine bir kaşık dövülmüş kenevir konur . 10 dk bekletildikten ardından bir günde tüketilerek içilir .

* Bir bardak kaynar suyun içerisine 10 – 12 gram adaçayı konularak , 5 dk kaynatılır . Elde edilen su ile boğaz gargara yapılır .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

burun-estetigi

Dolgu burun Estetiği

Estetik; zarafetin, duruşun, bakışın ve duruşun temel ismidir. Konuşma ve duruş ile de estetik görünebilirsiniz. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir