Anasayfa / HABER MAGAZiN / ANKARA’DAN DÜNYAYA İLAÇ; CORENA İLAÇ PAZARLAMA…

ANKARA’DAN DÜNYAYA İLAÇ; CORENA İLAÇ PAZARLAMA…

Dünyada herkesin eşit olduğu ve eşit sağlık hizmetleri alması gerektiği mottosundan yola çıkan Corena İlaç Pazarlama, ticari başarısının yanı sıra, dünyada ulaşılması zor olan bölgelerde sivil toplum kuruluşlarıyla ortak çalışarak, gerçekleştirdiği insani yardım projeleriyle de büyük dikkat çekiyor. Bu firmanın Ankara merkezli bir Türk firması olması ise, bizim için ayrıca bir gurur kaynağı…

1998 yılında, Adana’da yerel sağlık ürünlerini, Birleşmiş Milletler ve Amerikan askeri üslerine ihraç etmek için kurulmuş olan Corena İlaç Pazarlama, bugün GSYIH ve ISO9001 belgeli, 2000 m2. alana kurulmuş deposundan, dünyada 86 ülkeye, 394 müşteriye ve 15 hükümetlerden bağımsız çalışan insani yardım organizasyonuna ilaç ihraç ediyor.

Son 3 senede müşteri portföyünü neredeyse ikiye katlayan firma, 2013 yılında ilaç sektöründe ihracat yapan 500 firma arasında birinci, 2014 senesinde ise beşinci olmuş.

Firmanın ihracatını yaptığı ilaçlar arasında jenerik ilaçlar, tıbbi yardım ve ilkyardım kitleri ve Kuzey Amerika ülkelerinde sıklıkla kullanılan raf ürünü (OTC) ilaçlar bulunuyor. “Hasta eşitliği” ilkesini benimseyen firma, özellikle medikal sağlık ve ilkyardım kitleriyle, bir taraftan acil ihtiyaçlara süratle cevap verirken, bir taraftan da reçeteli jenerik ilaçlarla, daha uzun dönemde gereksinimlere çözüm getirmeyi amaçlamış. Jenerik ilaçlar, orijinal ilaçlarla aynı etken maddeye sahip

sahip olmasına rağmen çok daha az maliyetle üretilen ve piyasaya sürülen ilaçlar. Böylece hastalar, hayati önem taşıyan ilaçlara, çok daha düşük fiyatlara sahip olabiliyorlar.

Bugün Corena İlaç, daha çok uluslararası ecza depolarıyla, hastanelerle ve devlet destekli veya desteksiz sağlık kuruluşlarıyla çalışıyor ve 7000 i aşkın reçeteli ilaç ve tıbbi ekipmanı dünyaya ulaştırıyor. Özellikle yardıma muhtaç bölgelere ilaç ulaştırmadaki temel prensibi ise; en düşük maliyet ile en hızlı teslimatı yapabilmek. “İnsani Yardım Projeleri” ne büyük destek veren firmanın 2015 yıl sonu hedefi ise; dünyada 100 ü aşkın sivil toplum kuruluşu ile ortak çalışabilmek.

 

Firma, ilaç geliştirme konusunda AR-GE çalışmalarına da büyük önem vermiş ve özellikle çeşitli deri hastalıkları üzerinde yoğunlaşmış. Deri hastalıklarına karşı verilen ilaçların kortizonlu olduğu ve uzun dönemde kullanılmasının bir takım zararlı sonuçları olduğu gerçeğinden yola çıkarak, kortizonsuz ilaç geliştirmeye karar vermiş ve “CORESATIN” doğmuş. Coresatin, kortizonsuz olduğu için yeni nesil krem olarak adlandırılıyor ve uzun süreli kullanımında hiç bir sakınca bulunmuyor.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

davetiye-modelleri

Düğün Davetiyesi tercihi

  Yaz aylarının gelmesi ile birlikte çiftler düğün davetiyesi arayışlarını her geçen gün daha da ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir