Anasayfa / HABER MAGAZiN / Amigurumi yapılışı

Amigurumi yapılışı

Amigurumi sözcük  anlamı Japonca’da tığ veya şiş ile örgü  anlamına geliyor.  Ami kelimesi ise içi doldurulan oyuncak anlamına gelen nuigurumi sözcüklerinin birleştirilmesiyle türemiştir.

Genelde şiş veya tığ kullanarak  küçük bebekler, hayvan figürleri , nesneler, çizgi film kahramanları ve  tuhaf yaratıklar örülür. ve içleri elyaf yada pamuk dolgu maddesi doldurulur. Sizde  örgü oyuncak nasıl yapılır  sorusunu merak ediyorsanız size biraz anlatalım. Her iki şekildede örülsede tığ ile örülen amigurumi oyuncaklar daha popüler ve yaygın hale gelmiştir. Hem evinizde bir süs hemde çocuğunuzun kullanacağı sağlıklı bir oyuncak olarak son günlerde çok tercih ediliyor.

Amigurumi oyuncaklarda el emeğinin yanı sıra endüstriyel destekte alabilirsiniz. Yaptığınız oyuncaklara  hazır oyuncak sektöründe de kullanılan ve özel olarak üretilen göz, burun . gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Bu malzemeler kopma tehlikesini ortadan kaldırdıkları için güvenli göz ve burun olarak da adlandırılır. Alternatif olarak  keçe, düğme, kumaş vs. gibi  diğer malzemeleride kullanabilirsiniz.

Amigurumi malzemeleri yapacağınız figüre göre değişiklik gösterir. Genelde kullanılan malzemeler ise tığ, ip ve güvenlik kilitli amigurumi gözlerdir. Amigurumi gözlerinin en önemli özelliği ise takıldıkları yerden bir daha asla çıkmamalarıdır.  Biraz yeteneğiniz ve hayal gücünüzde varsa çok değişik şeyler yapabilirsiniz. Oyuncaklar genellikle şirin hayvanlar  veya bebekler biçiminde görülse de komik nesneler veya orantısız vücut ölçülerinde tuhaf yaratıklar  veya canavar benzeri korkunç şeyler  yaygın olarak kullanılmaktadır.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Çağrı İnşaat İle Kaliteli Bölme Ofisler

  İş yerlerinizi daha etkili kullanmak istemez misiniz? Ofisiniz geniş bir alanda dümdüz olması yerine ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir