kadınlar kulübü


CİLT BAKIMI

CİLT bakımı

          İnsan cildi hava ve dış şartlara karşı insan vücudunu koruduğu için, dıştan gelen etkilere en çok maruz kalan organımızdır. Hassas bir yapıya sahip olan kabuğumuzun da iyi korunması da son derece önem taşımaktadır. Bayanların güzelliğe ne kadar önem verdiğini de bilmeyen yoktur sanırım. Cilt bakımının da bu güzellik ile ilgili yapılan bakımların en önemlisi olduğunu da söyleyebiliriz. Günümüzde bu işlemi yapmayan bayan sayısı oldukça azdır. Bilinçsiz bir şekilde yapıldığı zaman insana büyük zarar verebilen bu bakımı aslında İstanbul cilt bakımı yapan merkezler aracılığı ile alırsak çok daha sağlıklı sonuçlar elde ederiz.

      İçinde pek çok kimyasal madde içeren cilt bakım malzemeleri, kısa vadede insan güzelliğine katkı veriyor gibi görünse de uzun vadede erken yaşlanma gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden bu konuda uzman yardımı almak şarttır. Akılcı ve sağlıklı yapılan bakım ise cildi uzun yıllar daha sağlıklı tutarak insanlara katkıda bulunacaktır. Toplumda daha aktif roller alan bayanlar, hem işlerini hem de evlerini idare ettikleri için kendilerine yeterli derecede vakit ayıramamaktadırlar. İşte İstanbul cilt bakımının faydası da bu gibi durumlarda ortaya çıkarak bayanların imdadına yetişmektedir. Düzenli olarak bu merkezlerden yardım alan bayanlar daha sağlıklı ve güzel görünme imkânına kavuşacaklardır.

        Son zamanlarda bilimin de katkıları ile kozmetik ürünlerin yapımında bitkisel içerikli maddeler daha sık kullanılmaya başlanarak insanların sağlığı daha ön plana çıkmıştır. Bu yüzden piyasada satılan bu tip ürünleri kullanmadan önce yeterli bilgiye sahip olmak gereklidir. İnsanlar daha iyi bilgilenmek ve daha bakımlı ve güzel olmak adına, İstanbul cilt bakımı merkezlerine başvurmalı ve daha sağlıklı ve güzel görünmenin yollarını bu merkezlerdeki uzman ekipler sayesinde elde etmelidirler.

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Kardiyoloji Ne Demek?

Kardiyoloji Ne Demek?

Dahiliye sınırları içerisinde yer alan ve ana konusu kalp sağlığı ile kalp hastalıkları olan bilim dalına kardiyoloji denilmektedir. Günümüzde kalp hastalıklarının artması ve bu bölümün çok yoğun olması neden ile pek çok hastane kardiyoloji bölümünü ana branş olarak açmakta ve bu sayede hastalarına çok daha iyi şartlarda kaliteli sağlık hizmeti sunmaktadır. Vücudumuz büyük bir damar ağı ile örülmüştür ve bu damarlar kalbe bağlıdır. Bu damarların birinde bile yaşanan ufak bir sorun bütün bu damar ağını etkileyeceği için ortaya büyük sorunların çıkması kaçınılmazdır. Bu nedenle kalp sağlığı açısından bu tip sorunların ortaya çıkmasını tetikleyebilecek risk faktörlerinden uzak durulması çok önemlidir.

resimm

Medikal tıp alanında yaşanan olumlu gelişmelere bağlı olarak günümüzde kalp hastalıkları hem çok daha kısa bir sürede belirlenebilmekte hem de tedavisi daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak yine de kalp nakli olması gereken hastalar için yeteri kadar organ bağışçısı bulunmaması kardiyoloji bölümünde kalp nakli olmayı bekleyen hasta sayısının her geçen gün artmasına neden olmaktadır. Son yıllarda Sağlık Bakanlığı tarafından organ nakline dikkat çekmek için gerçekleştirilen olumlu kampanya ile beraber organ bağışçısı sayısında olumlu bir artış yaşansa da yine de organ bağışı yapan kişi sayısı ile organ bekleyen kişi sayısı arasında büyük bir uçurum bulunmaktadır.

Özellikle de son yıllarda adeta bir salgın haline dönüşüne obezite, kalp hastalıklarının artmasına neden olmuştur. Yapılan araştırmalar kalp damar hastalıkları ile aşırı kilolu olmanın arasında çok yakın bir ilişki olduğunu ortaya koyarken obezite hem kalp hastalıklarına yakalanma riskini arttırmakta hem de bu hastalıkların çok daha ağır bir şekilde ilerlemesine neden olmaktadır. Kardiyoloji bölümünde tedavi gören hastalar üzerinde yapılan incelemede ise aşırı kilolu olan kişilerde uygulanan tedavilerin başarı oranlarının daha düşük olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Bu nedenle sağlıklı bir ömür sürmek isteyen kişilerin kilolarını kontrol altında tutmaları ve aşırı kilo almaktan sakınmaları gerekmektedir. Kalp hastalıkları genelde genetik faktörlerin ağır bastığı bir hastalık türü olduğu için özellikle de kalp hastalığı olan akrabaları bulunan kişilerin bu konuda daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Günümüzde geliştirilen özel görüntüleme yöntemleri sayesinde kalp krizi başta olmak üzere pek çok kalp hastalığı için önceden risk haritası oluşturulabilmektedir. Bu nedenle kalp hastalığı belirtileri ortaya çıkmadan önce de kardiyoloji bölümünden randevu alarak bu hastalıklara karşı olan yatkınlığınızı öğrenebilir ve hastalıklar ortaya çıkmadan önce gereken önlemleri alabilirsiniz.

Günümüzde en çok görülen kalp hastalıkları arasında ilk sırayı hiç kuşkusuz koroner arter hastalığı yer almaktadır. Yine ritim bozuklukları, anevrizma, karotis ve bacak damarlarında yaşanan tıkanmalar kardiyoloji bölümüne başvuruda bulunma nedenleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Kalp krizi ise koroner damarların çeşitli nedenlere bağlı olarak görevini yerine getiremediği durumlarda yaşanır ve yeterli düzeyde oksijen alamayan kalp işlevini yerine getiremeyecek bir hale gelir. Özellikle de 40 yaş ve üzerinde olan kişileri tehdit eden kalp krizi hastalığı için bu nedenle 40 yaşından sonra mutlaka checkup yaptırılması tavsiye edilmektedir. Kalp hastalıkları konusunda hizmet veren en büyük sağlık kuruluşları arasında ilk sıralarda yer alan Medical Park aynı zamanda kurmuş olduğu www.kalpdamarhastaliklari.com  sitesi ile internet üzerinden sunduğu sağlık hizmetlerine çok daha kolay bir şekilde erişim imkânı sunmaktadır. Kalp hastalıkları hakkında bilgi alabileceğiniz site üzerinden aynı zamanda kalp için checkup yaptırmak isteyen kişilere de hizmet verilmektedir.

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Çatlak kremi hakkında

Çatlaklar, vücudun deformasyonuna aynı zamanda kişinin vücut ve cilt yapısına göre değişkenlik gösterir. Cildin eğer Elastikiyet oranı yüksekse, vücutta çatlaklık oluşmayabilir. Fakat diğer türlü çatlaklar kaçınılmazdır ve bu konuda adeta kurtarıcıdır. Özellikle göğüs, karın, basen ve kalça bölgelerinde oluşan cilt çatlaklarını önlemeye ve yeni oluşabilecek çatlakların önüne geçmeye yardımcı olmaktadır.

Sık kilo alıp verme, ergenlik dönemi, hamilelik, yanlış spor gibi etkenler çatlakların oluşmasına neden olur. Birçok doğal yöntem ve yağlar kullanılsa da kozmetik ürünleri daha çok tercih edilir. Bu konuda çatlak için en iyi ürün Mustela’dır. Mustela çatlak oluşumunu önleyici bakım kreminin içeriğindeki; elastoregulator, nemlendirici, AHA ve besleyici yağları bulundurması cildin sahip olduğu elastikiyeti geri kazandırmada yardımcı olur. Mustela çatlak ürünleri ayrıca içerdiği silisyum, eser maddeler, sophora jaonica kompleksi sayesinde cilt hücrelerinin yenilenmesini ve canlanmasını sağlar.
çatlak kremi sürüldüğü anda cilt içerisine girebilen ve anında nemlendiren muhteşem bir üründür. Ayrıca ciltle temas sırasında kremin leke bırakmaması ve yapış yapış etkisinin olmaması, çatlak kremi nin seçilmesinde büyük etken teşkil eder.
normal çatlak oluşumu dışında hamilelik başlangıcından itibaren anne adaylarının ciltlerine özel geliştirdiği yoğun nemlendirici vücut kremi olarak da bilinir.

Ürün içerisindeki nemlendirici bileşiminde, bitkisel seramidler, saf buğday tohumu yağı ve gliserin gibi doğal kolojenler sayesinde cilt yüzeyinin nefes almasına yardımcı olur. çatlak ürünlerinin tahriş olmuş bölgelerdeki tedavi edici özelliği de bulunmaktadır.
Mustela kremlerinin hafif ve yoğun dokusu, cilt tarafından hızlı bir şekilde emilir ve cilt yüzeyinde yapışkanlık hissine neden olmaz.

Hamilelik döneminde en çok tercih edilen  çatlak giderici krem ürünleri, anne sağlığına önem verdiği klinik testlerce onaylanmıştır.

Herhangi bir alerji ya da yan etkiye maruz bırakmamak adına çeşitli testlerden geçirilerek üretilmiştir. Giysilerde leke bırakmama özelliğiyle de tercih edilen Mustela, çatlak olan bölgeyi kısa zamanda tedavi eder ve cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Hamilelik süresince sürülebilir ve duruma göre doğumdan sonraki bir ay boyunca kullanılması tavsiye edilir. Karın, göğüsler, baldır, basen ve kalça gibi çatlak oluşabilecek yerlere dairesel hareketlerle masaj yapılarak günde 2 kez uygulanır.

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Kol Germe Ameliyatı

kol-gerdirme

Kol estetiği ameliyatları arasında en sık yapılanları kol germe ameliyatlarıdır. Kol germe ameliyatlarının temel nedeni kol sarkmalarıdır. Sarkan kolları yeniden toparlamak için kol germe ameliyatı yapılır. Kol germe ameliyatları, kolay başarılı geçen ve kalıcı sonuçlar veren bir estetik ameliyatıdır.

Kollarımız neden sarkar?

Kollarda yaşanan yağlanma sonucunda kollarda biriken yağ kol kasının taşıyabileceğinden daha fazla hale gelir. Ve bu yağlar sarkmaya başlar. Başka bir neden de çok fazla kilo alıp vermektedir.* 130 kiloluk birisi diyet yaparak 85 kiloya indiyse kollarında ve vücudunun diğer bölgelerinde yağlanmalar ve sarkmalar olacaktır.

Kol Germe Operasyonu nasıl yapılır?

Kol germe operasyonlarında, çalışma bölgesi dirsek başlangıcından koltuk altına kadar olan bölgeyi kapsar. Bu bölgede yağları almak ve derileri çıkartmak şeklinde iki ayrı yöntem uygulanır. Bu yöntemleri aynı operasyonda uygulamak da mümkündür. Kol germe ameliyatlarında deri fazlalıkları büyük sorun teşkil ettiğinden bu deriler ve altındaki yağ tabakası da alınır.* Eğer kol sarkması aşırı değilse koltukaltından açılan küçük bir kesi ile işlem gerçekleştirilebilir.* Bu şekilde yapılan kol estetiği ameliyatında, ameliyat izleri de görünmeyecektir.

Kol Germe Ameliyatı

Kol germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Ameliyat yaklaşık 3 saat sürer.* Ameliyat bitiminde kol korsesi denen toparlayıcı bir korse takılması gereklidir. Bu korseyi en az 3 hafta boyunca kullanmanız gerekecektir.* 3 hafta sonunda kolda oluşan tüm morluklar ve izler kaybolacaktır. Kolun normal görünümünü alması 3 ayı bulmaktadır.

Kol germe ameliyatı sonrasında ağrı olur mu?

Kol germe ameliyatı sonrasında hasta 1 gün hastanede misafir edilir. Kol germe ameliyatı sonrasında ağrı oluşması kaçınılmazdır. Ancak bu ağrılar doktorunuzun verdiği ilaçlar vasıtasıyla kontrol altına alınabilir.

3 ay sonunda sıkı kollarınız olacak ve istediğiniz elbiseyi rahatlıkla giyebileceksiniz.

Kol germe ameliyatı tekrar edilir mi?

Kol germe ameliyatı bir defa yapılan bir ameliyattır çoğunlukla ikinci bir ameliyata gerek duyulmaz. Ancak çok sık kilo alıp veren biriyseniz doğal olarak kollar yine sarkacaktır. Eğer beslenme düzeninize dikkat ederseniz, çok kilo alıp vermezseniz, ikinci bir ameliyata asla gerek duymayacaksınız.

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Vitillligo Hastalığı Hakkında Bilgiler

vitiligo-1Vücutta deri rahatsızlığı durumda olan vitiligo ,  tenimizin rengini verici hücrelerin yapısının bozularak deride belirli bölgelerinin beyazlaşması problemidir.  Deride yer alan melanosit hücresinin pigment  ( nitelik hücresi )  üretememesi sonucu olarak belirir ve çeşitli iyileştirme yollarıyla rahatsızlık ortadan silenebilir .  Deri altında yer alan melanosit hücresinin bir takım sebeplerden dolayı yapısı bozulabilir .  Bu yapı bozulması sonucu olarak bu hücrelerin misyonu durumda olan pigment yapımı durur .  Pigmentler deriye rengini verici hücrelerdir .  Buna Bağlı Olarak pigment yapımı durduğunda deri rengini kaybeder ve süt beyazı halinde deride lekeler ortaya çıkar .
Vitiligo  Ortaya Çıkışı

Bu konuda yapılmış durumda olan araştırmalarda melanosit hücresinin yapısının ne sebeple bozulduğu ile ilgili artık kesin bir haber olmamakla beraber bir takım varsayımlar yapılmaktadır .  Bu varsayımlara göre genlerde yaşanan yapısal bozukluklar ,  bağışıklık sisteminin normal çalışamaması benzeri bir takım vaziyetlerde bu hücreler normal görevlerini mahaline getiremez hale gelirler ve sonucu olarak vitiligo rahatsızlığı belirir .

Dünya üstünde tahmini %1  gelir  4 oranında insanda vitiligo rahatsızlığı görülür .  Bununla Beraber aile bireylerinde bundan önce vitiligo hastalığına tutuklu durumda olan varsa öbür bireylerde de görülme olasılığı olabilmektedir .  Aile içi kalıtımda hesaplanan bilgilere göre daha eskiden ailesinde bu rahatsızlığı geçirmiş bireylerde vitiligoya yakalanma oranı %25’dir .  Vitiligo evrensel olarak 20 yıl önce kendisini gösterir ve koyu rengarenk derilerde daha bariz gözükür .  Vitiligo rahatsızlığı şüphesiz kalıtsal bir rahatsızlık değildir yalnızca aile bireylerinde görülmüş olması rahatsızlık ihtimalini arttırır .
Tüm bu faktörlerin yanında etrafsal faktörlerde bu rahatsızlığı tetikler ve şiddetini arttırır .  Baskı ,  güneş yanığı ,  ultraviyole ışınlara maruz kalma benzeri vaziyetlerde rahatsızlık seyri daha çabuk ve kuvvetli olabilir .
Vitiligo Bulguları Nelerdir?
Vitiligonun en tam olarak belirtisi bedende çeşitli bölgelerde yaşanan bembeyaz lekelerdir .  Yapılmış Durumda Olan gözlemlere göre vitiligo bir takım hasta olanlarda bütün bedende ortaya çıkar ve hasta tamamıyla beyazlaşır .  Rahatsızlık koyu rengarenk tenlerde daha huzurlu belirlenir ,  beyaz tenli insanlarda ise daha bir sürü güneş altında derinin koyulaşması sonucu bariz olabilir .  Vitiligo beden yüzeyinde en bir sürü eller ,  ayaklar ,  surat ,  genital bölgelerde görülmekle beraber bütün bedende da olabilir .
Hastalığın gelişim derecesi hastanın vaziyetine göre değişir .  Bir Takım hasta olanlarda vitiligo görülen bölgelerde hafif esmerlikler kalır .  Bunun olmasının nedeni o bölgedeki deri altında halen işini yapan melanosit hücresinin bulunmasıdır . Vitiligo hastalarının uyarı etmesi gerekli durumda olan bir öbür husus ,  rahatsızlık görüldüğü anda rehabilitasyona başlanmalıdır .  Rahatsızlık çok ilerler ve pigmentler tamamıyla kaybedilirse rehabilitasyonu olası olmayabilir .  Vitiligo iyileştirme edilebilir bir rahatsızlık olmasıyla beraber bu konuyla alakalı duyarlı olunmalı ve iyileştirme sürecinin şipşak başlatılması gerekiyor . Rahatsızlık teşhisi yapılırken uyarı edilmeli ve öbür deri hastalıklarıyla karıştırılmamalıdır .  Çünkü deride beyazlık ve kir bırakan çeşitli hastalıklarda yer almaktadır .

Vitiligo Hastalığının Tedavi Metotları Nelerdir?
Rahatsızlık tedavi edilme sürecinde çeşitli yöntemler kullanılır ancak bütün yöntemlerde emel nitelik hücresi üretmeyen melanositleri tekrardan çalışır duruma getirmektir .  Melanosit hücreleri çalışır duruma gelip görevlerini inşa etmeye başlarsa rahatsızlık iyileşme sürecine girer .  Bu zamanı gerçekleştirmek amaçlı çeşitli ilaçlar ve kremler kullanılmaktadır .  Tedavi amaçlı kullanılacak kremlerde tercih sıkı yapılmalıdır .  Berbat bir tercih vakası daha berbat bir duruma sokabilir .  Bilhassa surat bölgenizde rahatsızlık görüldüyse ,  o bölgeye sürülen kremler itinayla seçilmeli ve temkinli bir biçimde kullanılmalıdır .
Vitiligo hastaları güneşe karşın temkinli olmalıdırlar .  Güneş kremi sürmeden vücudun hastalıklı bölgelerini güneş ışınlarına maruz bırakmamalıdırlar .  Çünkü oluşabilecek güneş yanıkları neticesinde rahatsızlık azabilir ve daha kuvvetli bir biçimde ilerleyebilir .  Tedavi zamanı başlarken yapılacak meydana gelen tedavi yöntemi her hastaya göre çeşitlilik gösterebilir .  Hasta yaşı ,  cinsiyeti ,  rahatsızlık şiddeti benzeri etmenler göz önüne alınarak uyumlu tedavi yapılır ve rahatsızlık tamamıyla giderilinceye civarı sürdürür .
Vitiligo rehabilitasyonunda son vakitlerde epeyce gelişim kaydedilmiş pekçok tedavi yoluyla beraber rahatsızlık rehabilitasyonunda ki muvaffakiyet oranı artmıştır .  Bunun yanında rahatsızlık rehabilitasyonu başladıktan daha sonra hastalığın çıktığı bölgeye göre tedavi zamanı değişkenlik gösterir .  Örneğin; Rahatsızlık yüzde çıkmış ise hastalığa yanıt daha çabuk alınırken ayakta ya da elde çıkanlarda daha geç alınabilir .  Esmer tenli kişilerde melanosit hücreleri fazladan ve daha etkin olduklarından vitiligo daha çabuk tedavi edilir .  Beyaz tenlilerde bu belli bir süre daha uzar .  Rahatsızlık tamamıyla tedavi edilmiş ve giderilmiş olsa dahi ileriki vakitlerde tekrardan meydana çıkış ihtimali vardır .  Bu yüzden hasta hayatına uyarı etmeli ve itinalı olarak kontrollerini yaptırmalıdır .

 

Vitibiti Krem hakkında bilgi
Makalede vitiligo rahatsızlığı konusunda bütün ayrıntıları size anlattık ve tedavi yöntemlerine vurgu yaptık .  Hastalığın rehabilitasyonunda en gösterişli yöntemlerden birisi vitibiti krem kullanımıdır .  Vitibiti krem hastalar amaçlı muhteşem bir tercih ve hastalığın rehabilitasyonunda en başarılı krenlerinden birisi . Vitibiti kremi bütün vücudunuzda kolay bir şekilde kullanabilir ve kısa zamanda bu hastalıktan kurtulabilirsiniz .  Makalede  belirttiğimiz benzeri vitiligo tedavisi olmayan bir rahatsızlık değildir .  Sizde bu hastalıktan kurtulun ve estetik bir vücuda sahip olun .
Vitibiti Krem Ne Türlü Kullanılır?
Krem 1 günde  2 kere sabah ve akşam olmak üzere hastalığın nüksettiği bölgelere sürülür ve o bölgeye masaj ile krem deriye yedirilir .  Bu biçimde itinalı olarak kullanımda kısa zamanda hastalığın geçeceğini gözlerinizle göreceksiniz .
Dikkat Edilmesi Gerekli Noktalar
Vitiligo hastalığının tedaviyi süresince kafeinli içecekler ,  kahve benzeri içecekler kullanılmamalıdır .  Uykunu itinalı olmalı ve stressden uzak durmalısınız .  Vitibiti kullanmakta olduğunuz süre süresince güneşli meydanlara minumum derecede çıkmalı ,  çıktığınız vakitlerde da kesinlikle ekstra bir güneş kremi kullanmalısınız .  Bunu yapmadığınız halde güneş hastalığın seyrini negatif etkiler ve tedavi zamanı uzar .  Bağışıklık sisteminizi negatif etkileyecek sigara ,  içki benzeri davranışlardan sakınmalısınız .
Vitibiti Kremin etkisi Nelerdir?
*Vitiligolu deriyi dıştan besleyerek canlanmasını olanağı sağlar .
* Deriye rengini verici melanosit hücresinin natürel yenilenme kapasitesini artırır .
* Epeyce çabuk ve kuvvetli bir deri hücresi yenileyicidir .
* Vitiligo hastalığına ne sebeple meydana gelen etmenleri ortadan kaldırır .
* Derinin rengini yeniden kazanmasına destekçi olabilir .
* Pigmentlerin yeniden canlanmasını olanağı sağlar .
Vitibiti Kremin  Yan Tesirleri
– 360Sadece gebe ve 10 yıl altında çocukların kullanımına uyumlu değildir .
Vitibiti kremin gösterişli olması amaçlı dikkat etmeniz gerekli olan birden çok husus vardır .  Bunlara farkındaysanız tedavi süreniz azalır ve hastalıktan ek olarak kısa zamanda kurtulursunuz .
Krem tüketimi süresince hiçbir zaman aksatmadan altını çizen itinalı olarak 2 kez kullanılmalıdır .
Tedavi süresince Deve dikeni ,  Çörek otu ve Enginar tüketimini arttırmalısınız .  Bu nebatlar kremin tesirini arttırarak ek olarak çabuk zamanda sonuç almanızı olanağı sağlar .
Hastalık tedaviyi amaçlı yalnızca vitibiti kremini kullanın rastgele yabancı bir tedavi yolu uygulamayın .
Havuç ,  kayısı ,  şeftali ,  kavun ,  karpuz benzeri A vitamini kapsayan meyve ve sebzelerin tüketimi de tedavi sürecini ve muvaffakiyet oranını arttırır .
Vitibiti Tedaviyi süresi
Tedavi müddeti ile ilgili kesinlikle bir haber verememekle beraber bu aşama pekçok farklı faktöre ilişkili olarak değişebiliyor .  Yukarıda örneğini verdiğimiz noktalara farkındaysanız tahmini 2 ay benzeri bir zaman içinde tedavi neticelerini almaya başlarsınız .  Tedavi zamanı hastalığın dağılma ölçüsü ,  hastanın yaşına ,  vitiligo çıkan bölgelere yönelik 3 ila 6 ay içinde kesinlikle sonuç verir ve bu hastalıktan kurtulursunuz .
Sizde çoğalış cildinizin bu lekelerden kurtulmasını talep ediyor ve sıhhatli estetik bir vücuda elde etmek istiyorsanız anında vitibiti rehabilitasyonuna başlayın ve huzurlu edin .

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel
null