kadınlar kulübü






Saç Ekimi Yöntemleri

Saç ekimi yöntemleri hastasından hastasına değişmekle beraber aynı zamanda da doktorların tedavi şekillerine görede değişim göstermektedir. Bizlerde saç konusunda problemlerimiz varsa ve saç kounusnda gerekliklerimiz varsa o zaman yapılacak olan şey kesinlikle saç ekimi yaptırmak olmalıdır. Bu yüzden özellikle tıp alanındaki gelişmelere bakarsak saç ekimi konusunda çok daha rahat edebilirsiniz. İstediğiniz gibi güzel bir saça sahip olabilirsiniz ve bu konularda da ona göre çok daha iyi bir şekilde istediğiniz gibi güzel bir şekilde en güzel saç tiplerine sahip olabileceksiniz. Çok daha iyi bir saç tipine ve saç stiline kavuşmak için istediğiniz gibi değilde öncelikli olarak doktorlara başvurabilmek işin en doğrusu olacaktır. Bunu doğru bir şekilde yaptığınız zaman zaten çok daha iyi ve çok daha güzel bir şekilde saç ekimi tedavinizi olabileceksiniz. Daha iyi birer hizmet istiyorsanız eğer saçınız için en iyi ve en güzel yerleri araştırmalısınız. En iyi saç ekimi hizmeti veren kurumları araştırdığınız zaman internet üzerinde veya hastaneler üzerinde kendiniz için daha iyi etki yaratacak olan yerleri ve kurumları bulabilirsiniz. Bu tarz kurumlardan daha güzel bir tedavi almak isterseniz eğer oradaki doktorları araştırmak ve sonrasında da doktorlardan bilgi almak en doğrusu olacaktır. Saç ekimi operasyonlarında saçınız arka kısmında bulunan saç kökleri alınarak saçınızın orta kısımlarındaki bölgelerine saç ekimi yapılır ve böylece saçlarınızın orta bölümlerinde de yeni saç kökleriyle beraber saçınızın tam olmadığı yerlerde yeni saçlara sahip olabilirsiniz.

 

Doktor kontrolünde yapılacak olan saç ekimleriyle birlikte saçınıza yapılacak olan katkılar ve etkiler ile birlikte çok daha iyi ve güzel bir saça sahip olabilirsiniz. Bunun için saçlarınıza artık çok daha fazla sahip çıkabilirsiniz ve daha güzel saçlara sahip olabileceksiniz. Saç operasyonlarının yapılıdığı kurumlarda ve hastanelerde daha önceden buralarda saç ekimi yaptırmış olan kişilerden de bilgiler ve referanslar alabilirsiniz. Onların tedavilerinin nasıl geçtiğini ve yapılan tedavi sonrasında da kişinin memnun kalıp kalmadığını ve yeni görüntüsünün nasıl olduğunu onlardan birebir eğer öğrenebilirseniz o zaman çok daha rahat bir şekilde istediğiniz gibi saç ekimi operasyonunuzu sizde başlatabilirsiniz veya randevunuzu alabilirsiniz. Saç ekimi hastanesi randevu alma için internet üzerinde bilgi alabilirsiniz. Ravdevu aldığınız hastaneye randevu saatinden 1 saat önce gitmelisiniz. Çünkü saç ekimi yapımı öncesinde operasyon öncesi hastaya yapılacak olan ön hazırlıklar vardır. Bu ön hazırlıkların yapılabilmesi için de sizin operasyonun başlanacağı saatten 1 saat önce hastanede olabilmeniz doğru olacaktır. Saçlarınıza iyi bakmak çok önemlidir. İnsanın çehresini değiştiren ve insanı güzel gösteren en önemli şeylerden biri olarak saçlarını gösterebilirsiniz. İyi bir saça sahip olabilen herkes zaten karşısındaki kişiyi etkileyecektir. Bu yüzden herkes saçlarına dikket etmek ister ve güzel bir görüntüsü olsun isteyecektir.

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

GELİN MAKYAJI TÜRLERİ

Bayanlar için hayatlarının en önemli günleri arasında düğün günleri gelmektedir. Uzun bir hazırlık sürecinden sonra düğün günleri gelip çattığında gelinlerin geceye son hazırlıklarını tamamlamak adına belli kuaförler ile anlaştıkları bilinir. Kuaförlerde gelin makyajı ve gelin saçını yaptırarak kusursuz bir güzelliğe sahip oldukları görülür. Gelinlerin tercih edecekleri kuaför alanında profesyonel işlere imza atmış olan kişilerden oluşmalıdır. Aksi durumda gün içinde kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz. Gelin adayları için sitemiz kuaförler konusunda da pek çok alternatifi gelin adaylarının elinin altına getirmiştir.

Her sezon değişen modaya göz attığımız da gelinlik modelleri kadar gelin saçı ve gelin makyajı modellerinin de değişkenlik gösterdiği bilinir. Geçmişte yoğun makyaj türleri daha çok tercih edilirken günümüzde oldukça sade ve doğal makyajların tercih edildiği görülür. Yüz hatlarına uygun olacak şekilde uygulanan gelin makyajı güzel bir görüntü yakalamanıza ve mutlu olmanıza vesile olacaktır.

Gelin adayları düğün günü hazırlanırken kendilerini güvendikleri ellere teslim etmeyi daha uygun bulurlar. Özellikle düğün öncesinde yapılan prova saçı ve makyajı, gelinlerin kafasında bulunan soru işaretlerini yok emesini sağlar. İstek üzerine evlerde de gerekli her türlü hizmeti sağlayan kuaförler sadece gelin adaylarına değil gelin adaylarının yakınlarına da hizmet vermektedir. Bu yüzden randevu oluştururken kaç kişi gelineceği konusunda da net bir sayı verilmesi gerekir.

 

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Saç Ekimi PRP Yöntemi

 

Saç dökülmesi ve kellik problemleri için PRP saç ekimi uygulaması ve saç ekimi için özellikle çok kaliteli bir yer bulunması gerekmektedir.

Saçlar çoğu kişinin aynaya baktığında en çok güzel görmek istediği şeydir. Bu nedenle saçların bakımı ve sağlığı adına genelde birçok şey yapılmaktadır. Saç sağlığı ve bakımına çok fazla önem verilmesine rağmen saç dökülmesi önlenemeyen bir durum olabilir. Bunun en büyük nedeni de genetik faktörler olabilir. Aileden gelen kellik problemi kişinin kaçınılmaz sonu olabilir. Ama çağımızda artık saç ekim teknikleri çok gelişmiştir. Birçok yöntem ve teknik uygulanabilmektedir. Bu nedenle saç ekimi birçok kellik yaşayan kişi tarafından düşünülebiliyor. Bu problem genellikle psikolojik sorunlara çok fazla yol açabilmektedir. Saç dökülmesinin kelliğe yol açan hali artık günümüzde sadece erkeklerin yaşadığı bir problem değildir. Bu nedenle kadınlarda artık saç dökülmesi ve kellik problemlerine çare aramaktadır.

Saç dökülmesi yaşayanlar için son dönemlerde en çok önerilen ve en çok kullanılan yöntem PRP tedavi yöntemidir. Genellikle ayda bir kere olmak üzere 3 seansta uygulanan PRP yöntemi oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bir  yöntemdir. PRP saç ekimi hastadan  10 ila 20 ml kadar kan alınmaktadır. Bu alınan kan çeşitli işlemlerden geçirilmekte ve bu işlemler sonucunda Trombosit yönünden çok fazla zengin olan bir yapı oluşturulmaktadır. İşlemlerden geçen bu kan problemli bölgeye hassas çok ince uçlu iğneler ile uygulanmaktadır. Bu işlem uygulama yapılan bölgelerde zayıflamış olan kıl köklerini güçlendirmekte ve onarmaktadır. Pasif hale gelen dokuların çok daha aktif hale getirilmesine yardımcı olmaktadır. Bu şekilde çok daha güçlü yapıda bir saç yapısı elde edilmektedirler.

Saç dökülmesinin kellik başlangıcı olması durumunda saç ekimine karar verilebilir ve bu saç ekimi PRP yöntemi ile de yapılabilir. Özellikle de çoğu kellik probleminde belirli bölgelerde açılma olabilmektedir. Bu nedenle kafada bazı bölgelerde saç görülebilir. Bu nedenle saç görülen alanlara uyumlu bir şekilde saç ekimi yapılırken mevcut olan saçların korunması güçlenmesi ve daha sağlıklı güçlü bir yapıya sahip olması için PRP yöntemi ile birlikte yapılabilmektedir. Bu şekilde yapılan uygulama ile zayıf köklere sahip olan saçlar çok daha fazla güçlendirilmektedir.

Saç dökülmesi ve kellik problemleri için PRP saç ekimi uygulaması ve saç ekimi için özellikle çok kaliteli bir yer bulunması gerekmektedir. Bu nedenle herhangi işlem düşünüyor iseniz bunun için öncelikle çok daha kaliteli ve bu işin uzmanları tarafından yapılan yerleri tercih etmelisiniz. Özellikle de cerrahi bir müdahale görecekseniz eğer bu işlemler için bulduğunuz yer de bu ortamların çok daha steril olması ve bu müdahalelere uygun bir ortam olması gerekmektedir. Saç ekimi ve saç dökülmesi ile ilgili tedaviler araştırma esnasında mutlaka hairneva ile iletişime geçerek çok daha ayrıntılı bilgiler edinmelisiniz. Bu aşamada size çok kaliteli ve ayrıntılı bir hizmet sunabilecek bu kadro ile istediğiniz sonuca ulaşabilmek için önemli bir adım atmış olursunuz.

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Şaç Boyası Şeçerken

Yeşil tonları

Zeytin: Kızıllar için bu renk en idealidir.Hatta kızıllara çok yakışan çok azrenk vardır ve yeşil bu renklerinbaşında gelir. Kate Walsh gibi kızıl saçlıların, açık ve pastel tonlardan uzak durması ve mutlaka yeşili tercih etmesi gerekir.
Nane: Bu çarpıcı renk,Gabrielle Uniongibi ten rengikoyu olan kadınlara yakışır.Güçlü pastelrenklerle kombine edilebilir. Unutmayın,koyu tenlilere koyu renklerhiç yakışmaz.
Limon: Limon yeşili taşınmasızor bir renktir. Burenk en çok, CharlizeTheron gibi tenlerindehafif bir bronzluk olansarışınlara yakışır. Limon yeşiliyle birlikte kullanılabilecek en idealrenk isesarıdır.


Bu Konunun Devamını Okuyun »

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Saç ekimi operasyonlarının ücretleri

sac-ekim

Her işin bir maliyeti olduğunu düşünürsek bu durum saç ekimi operasyonları için de geçerlidir. Gelişen teknoloji hayatımızı kolaylaştırmak adına bazı yenilikleri bize sunarken, bu gelişmeleri yaşamımıza uyarlamamızın elbette ki bir bedeli daha doğrusu maliyeti var.

Saç ekimi operasyonlarının nasıl gerçekleştiği, hangi tekniklerin kullanıldığı, bu tekniklerin avantajları, dezavantajları, sağlık konusundaki yararları zararları gibi merak edilen birçok sorudan sonra bir diğer merak edilen husussa, bu operasyonun ücretleri oluyor. Her ne kadar ücret, uzmanlar, kullanılan teknikler ya da bu operasyonu yaptırdığınız hastaneden hastaneye değişse de biz bunun maliyetini etkileyen durumları ve ücretlendirme yapılırken üç aşağı beş yukarı değişen durumları bir inceleyelim.

Öncelikle fiyatlar için genel olarak her yerde geçerli bir durum söz konusudur. Saç ekimi konusunda ücretlendirme, ekilen birim saç teli üzerinden yapılır. Size hoş ve doğal bir görünüm için gerekli olan saç teli sayısını doktorunuz belirleyecektir lakin ücret açısından pahalıya kaçıp da bütçenizi zorlamak istemiyorsanız bu sayıyı azaltmanız tabi ki mümkün. Azaltmanızın yanı sıra çoğaltmanız da mümkün. Ama hoş bir görünüm kazanmak isteyip sonrasında hayal kırıklığı yaşamamak için doktorunuzun size belirlediği sayıyı uygulatmakta fayda vardır.

                Saç ekimi operasyonunda kullanılan teknikler de maliyeti etkileyen önemli etkenlerdir. Örneğin; ekim için ense kısmından bir deri parçasının kesilip, köklerin oradan nakil edildiği fut tekniği, saç köklerinin kesim olmadan, enseden ya da uygun olan herhangi bir bölgeden alınıp teker teker ekildiği fue tekniğine göre daha ucuzdur. Lakin takdir edersiniz ki bu ucuzluk ya da pahalılık tekniklerin kendi aralarındaki avantajlara ve dezavantajlara göre değişmektedir.

Fiyatı etkileyen bir diğer unsur saç ekimi operasyonunda tercih ettiğiniz hastane ve ameliyatınızda ilgili kişilerin sayısıdır. Seçilen hastaneye göre saç ekimi fiyatları değişir. Ameliyattaki kişi sayısı da saç ekimindeki işlemler fazla olduğundan ne kadar çok uzman varsa işler kolaylaştığından dolayı fiyatta bir eksilme söz konusu olacaktır, ama uzman sayısı az olduğunda yapılan işlemler zorlaştığından ötürü bir kişinin verdiği emek daha fazla olacağından maliyette de yine ufak bir artış gözlemlenecektir.

 

 

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel
null