kadınlar kulübü


El örgüsü Lif modelleri

 

El örgüsü lif modelleri arayanlar için hazırlamış olduğumuz örgü lif modelleri makalemizde detaylı bilgiler vereceğiz.

Hanımların hobi olarak yapmış olduğu el işi çeşitleri hakkında resimli anlatımlar yapmaya ve en güncel örnek resimler paylaşmaya devam ediyoruz. El örgüsüyle uğraşan kadınlara rehberlik edecek en özgün makaleleri sitemizde bulabilirsiniz. Bu başlık altında lifler ve modellerinden bahsedeceğiz.

Özellikle genç hanımlar çeyizleri için onlarca farklı modeller yapar ama bir kaç tane model yaptıktan sonra farklı tasarımlar aklına gelmez örnek modellere ihtiyaç böyle bir durumda sizlere rehberlik edicek resim galerilerimizi inceleye bilirsiniz. Örneğin lahana lif modelleri tasarımları yapıyorsunuz bu tarz örgü işlerinde hata oranını en aza indirmek için örnekler arasında seçiminizi yaparak inceleyerek yapa bilirsiniz. İnternet ortamında yaygın olarak paylaşılan ve en çok oyu alan modelleri bir araya toplayarak en güzellerini yayınlıyoruz.

Genç hanımlara tavsiyemiz koleksiyonlarında bulundurması gerekilen gelin damat lif modelleri olmazsa olmazlardandır bunlarla ilgili detaylı bilgilere blog sitemizden ulaşa bilirsiniz. Aynı zamanda çiçek desenli lif modelleri koleksiyonuda yapmayı unutmayınız. İhtiyacınıza göre ve iplik çeşitlerinize göre her modele modapark.org blog sitemizden ulaşa bilirsiniz.

Kadınlara yönelik hayatlarını kolaylaştıran ve günlük yaşamlarına kolaylıklar sağlayan çeşitli bilgiler yayınlayan kullanıcı odaklı blog sitemize hepinizi bekleriz.

 

Lif modelleri 2015 (1)

Lif modelleri 2015

Lif modelleri

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Pratik Örgü Modelleri

Örgü işi başlı başına bir sanat olarak ifade edilebilmektedir. Çeşitli iplerle çeşitli modeller yaratılabilen örgü modelleri , geçmişten günümüze kadar gelen en önemli miraslardan biridir. Hemen hemen her bayan çocukluğunda bu örgülerle, patikler, yazma kenarları, televizyon örtüleri gibi çeşitler sayesinde mutlaka tanışmıştır. Hatta pek çok bayan, özellikle kış aylarında girildiği dönemlerde atkı, bere, kazak, eldiven gibi örgüleri, örme zevkini bile yaşamıştır. Bu örgülerin içerisinde, günümüze kadar taşınan ve en çok ilgi gören çeşitler patik modelleri olarak belirtilebilir.
Patikler hem tığ ile, hem şiş ile örülebilmektedir. Yeni doğan bir bebeğe veya evlenen genç kızların çeyizlerine koyulabilecek en güzel hediyeler arasında yer almaktadır. Pek çok bayanın halen tercih ettiği bu örgüler için pek çok patik modeli geliştirilmiştir. Günümüzün teknolojik koşulları sayesinde, bu modellere internet ortamından veya çeşitli örgü dergilerinden ulaşabilmek oldukça kolaydır. Bu patik örnekleri içerisinden, en çok tercih edilen çeşitler ise sandalet bebek patikleri,örgü converse bebek patikleri, babet tipi bayan patik modelleri, örgü desenli patik modelleri, boncuklu ve çiçek desenli patik modelleri ve tavşan patik modelleridir.
Patik örerken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Bu noktalara uyularak örülen patikler ve örgüler hem daha güzel hem de daha kullanışlı olmaktadır. Bu noktalardan şu şekilde bahsedilebilir;
• Örmek istediğiniz modeli belirlemeli ve mutlaka bilen birinden fikir almalısınız. Bu hem zaman kaybını önleyecek, hem de yorulmadan tamamlamanıza yardımcı olacaktır.
• İpinizin kalınlığına uygun olarak şişin veya tığın numarasını belirlemeniz, güzel patikler örebilmeniz için son derece önemlidir.
• Örgüyü veya patikleri çok sıkı örmek, patiğin sert olmasını sağlarken, çok bol örmekte çabuk esnemesine ve yıpranmasına neden olacaktır. Bu nedenle orta yolu bulup, orta sıklıkta örmek, patiklerinizin kullanışlı olmasını sağlayacaktır.
Modayeni.net sitesi sayesinde bir çok iğne oyası modelinin nasıl yapıldığına dair içeriklere ulaşabilir iğne oyasının yanı sıra lif modelleri , havlu kenarı modelleri gibi bir çok el işi örgü modellerini de inceleyebilirsiniz.

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Atkı Örnekleri

 Hanımlar sizler için birçok çok güzel modeller buldum. İnanın sizde beğeneceksiniz Bu soğuk kış günlerinde boynumuzdan düşürmediğimiz atkı modellerinizi sizler için derledik. Örgü biliyor ve boş vakitlerinizi değerli geçirmek. Örgüleri bayanlar olarak kendimize ve çocuklarımıza ördüğümüz kadar, eşlerimize, babalarımıza da öreriz. Nedense örgü örmek güz ve kış aylarıyla özdeşleştirilir. Ben dört mevsim örerim oysa. Yeni modeller ekliyorum ilgilenenlere.

.

.
.
.

.

.
.

..

.

kadinsak.com.

kadinsak.com.

Atkı Modelleri, atkı örnekleri, bayan Atkı yapılışı, atkı örgüsü

Atkı Modelleri, atkı örnekleri, bayan Atkı yapılışı, atkı örgüsü

 

 

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Ev Hanımlarının İnternetteki Gözdesi Lif Örnekleri

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Farklı Patik Modelleri

Marka p atıklar daha önce gördünüz mü. Hiç zannetmiyorum.

fb_img_1477332749206 fb_img_1477332754529 fb_img_1477332764287 fb_img_1477332776809fb_img_1477332749206

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel
null