kadınlar kulübü


Hediye Alırken Neye Dikkat Etmelisiniz?

hediye

Hediyeleşmek insanlar arasındaki bağların kuvvetlenmesini sağlıyor. Mutlu olmak için sevdiğiniz insandan hediye almanız yeter. Sevgi sözcükleri duymanız, sarılmanız ve birbirinize güvenmeniz kadar güzel bir şey olmaz. Hayatınıza anlam katan kişilere bu duyguları yaşatmak için arada sırada hediye almakta fayda var. Özellikle hediye alınması gereken günleri takip ederek, sevdiklerinize sürprizler hazırlamalısınız. Yılbaşı hediyeleri bu sürprizlerin başında gelebilir. Hazır yılbaşı yaklaşıyor ve sevenler geçen senenin muhasebesini yapacakken, yeni bir yıla hediyeleşerek merhaba demenin sıcaklığını yaşamak gerekir.

Nasıl bir hediye?

Aslında en büyük hediye, kişinin kişiye duyduğu sevgidir. Bazı insanlar hediye konusu yanlış algılarlar. Seviyoruz ya, ne hediyesi derler. Halbuki her şeyin itidali güzeldir. Seviyorsak, hediye alarak bunu somutlaştırmanın ve sevdiğimiz insanı mutlu etmenin bir sakıncası yoktur. Buna sadece bir sektörün dayatması olarak bakmak doğru değil. Siz seviyorsanız, sevdiğiniz insanı mutlu etmek için en güzel hediyeleri almaktan asla çekinmemeniz gerekir. Ufak bir hediye, sevdiğinizle aranızda büyük bir bağın yeşermesini, olan bağlarında sağlamlaşmasına sebep olacak. Böyle bir avantajı yakalamak iyi olmaz mı? hayatınızı mutlu geçirmek için sebeplere başvurmanız gerekir. sevdiğiniz insanlarla mutlu olmanın yolu da hediyeleşmektir. Bu sadece bir yoldur…

Gelelim nasıl bir hediye alınacağı konusuna. Eğer paranızın olmadığını düşünüyorsanız bütçenize uygun bir hediye bulma yolunu seçebilirsiniz. Burada önemli olan hediyenin parasal değeri değil, taşıdığı anlamdır. Bunun bilincinde olarak, bütçenizi de sarsmayacak bir hediye almanızda fayda var. Sevdiğiniz insanın hobilerini biliyorsanız, ona uygun bir hediye alabilirsiniz. Ya da ne kadar birbirinizi sevdiğinizi gösterecek, sonsuzluk kolyesi gibi hediyeler satın alabilirsiniz. Sevgiliye yılbaşı hediyesi klasmanın kolye, yüzük, poster, kupa ve benzeri ürünler ideal bir tercih olabilir. hem bütçenizi zorlamaz, hem de güzel olması sebebiyle kötü durmaz.

Erkeklere…

Eğer sevdiğiniz erkeğe hediye almak istiyorsanız emin olun işiniz her zaman daha kolaydır. Çünkü erkekler hediyenin büyüklüğüne veya parasına çok fazla önem vermezler. Sadece hediyenin anlamına odaklanırlar. Bu nedenle sevdiklerinden gelmiş olan her hediye onlar için ideal ötesinde bir değere sahiptir. Yılbaşı hediyesi erkek ürünlerindeki mütevazilikten bunu anlayabilirsiniz. Bütçeye her daim uygun ürünlerdir. Erkeklerin hayır diyemeyeceği ve sevdiklerinden aldıkları en önemli hatıra olarak saklayabilecekleri önemli ve değerli hediyelerdir.

Erkekleri mutlu etmek ufak bir hediyeyi onlara takdim etmekle başarılabilir. Kızlar açısından da olayın bu kadar kolay olmasını tercih ederdim açıkçası…

 

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Lamine Diş Nedir

Günümüzde kişiler sanatçı olmasalar da güzel, parlak dişlere sahip olmayı en az onlar kadar hak ettiklerine inanıyorum. Doğuştan bu dişlere sahip olmayanların tedavi çözümleri ‘’Porselen Lamineler’’ kullanılan metotlardandır. Porselen lamine dişin sadece ön yüzeyinde açılan pencerelere, teknisyen tarafından hazırlanmış seramik yaprakların özenle yapıştırıldığı restorasyonlardır. İlk uygulamaları 1862’lere kadar dayanır. Fakat zamanımızda tasarımları oldukça değişmiştir.

Porselen Lamine Diş Kimlere Uygulanır?
Bireyin estetik ihtiyaçları dikkate alındığında onun bu estetik ihtiyacının sebepleri de dikkate alınmalıdır. Medya önündeki bir bireyin ya da sahne alan kişilerin dişleri çeşitli ışıklara maruz kalmaktadır. Bu nedenle günlük hayatta gayet güzel gözüken bir diş yapısı ekran karşısında spot ışıklarının altında sarı ve küçük gözükebilir. Bu nedenle genel ihtiyaca göre değerlendirirsek;

Medya önünde olan daha belirgin ve estetik görüntüye sahip olmak isteyen bireylerde
Beyazlatma yapılmasına rağmen istenilen beyazlığa ulaşılamayacak ağır lekelenmelerde (tetraniklin, antibiyotik lekelenmesi ve flourozis)
Hafif çarpışıklıklarda
Aralıklı (diestemalı) dişlerin kapatılmasında
Zamanla sararmış yıpranmış dişlerin, yeniden yapılandırılıp tekrar genç görüntülerine kavuşturulmasında
Gülüşde total bir değişim isteyip tam bir gülüşe kavuşmak isteyenlerde kullanılır.

Porselen Lamine Diş Kimlere Uygulanmaz?
18 yaşından küçüklerde
Aşırı diş sıkanlarda
Mental bozukluklar olan kişilerde.

Porselen Laminenin Yapım Aşamaları
Ön Analiz
Porselen lamineyi yapmaya karar verirken ön analiz yapmak çıkacak olumsuzlukları baştan önler.
İlk önce kişiden mutlaka fotoğraflar alınmalıdır.
Amacımız tam bir gülüş analizini yapmak ve kişinin sonra ulaştığımız görüntüsüyle karşılaştırma yapmaktır.
Dişlerin ilk halini ölçüsü de alınabilir.

Dişin Preparasyonu
Porselen laminelerin yapılması için dişte yapılan kesim sadece mine boyutunda olmasına rağmen hastanın konforu için anestezi yapılarak uyuşma sağlanır.
Bazı yerlerde 0,5 mm kadar ince olan kesim yapılır.
Özel loplarla kesim kontrol edilir.
Pürüzlü alanlar düzeltilir.

Lamine Diş Nasıl İşlenir?
Geçici laminelerin işlenmesi gerçekten çok önemlidir. Porselen lamine diş uygulamaları hastamızın dişine bir kez yapıştırıldığında sökmek mümkün değildir. Bu nedenle bize, hastamıza ve teknisyene fikir veren geçici laminelerin istediğimiz müdahaleyi gerçekleştirebiliriz. Geçici lamineleri hiçbir kesim yapmadan da dişin üzerinde yapmak mümkündür. Bu her kişide farklı olan algılamaların ortak üç boyutlu bir şekilde görülmesini sağlar. Sizin için kare formundaki bir dişin gözünüzde canlanması ile başka bir kişininki tamamen farklıdır. Sürekli beraber çalıştığınız teknisyen sizin kafanızdaki kare formu algılar. Ama hastamız tamamen farklı bir diş tipine gözünde canlandırarak gelir. Bu nedenle geçici lamineler ister kesim yapıldığında, isterseniz de yapılmadan önce yapılsın ortak bir yönelim açısından çok önemlidir. Özellikle yurtdışındaki bir teknisyen ile çalışıldığında bu geçici laminelerin ölçüsü teknisyene iletilir. Teknisyende hemen efendim diyerek işe başlar.

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Şıklığın simgesi ayakkabı

Şıklık, tam anlamı ile eksiksiz olmaktır. Hiçbir kusura yer vermemektir. Bu şartlar yerine getirildiğinde ortaya şıklık çıkar. Şıklık kimi zaman aksesuardır, kimi zaman görünmeyen bir detayın ortaya çıkarılmasıdır. Bir bireyin kusursuz bir görünüşe sahip olmasında, her şeyin etkisi, her detayın ayrı bir önemi vardır. Bu detayları bilmeli ve ona göre hareket etmeliyiz.

Detaylar ile alakalı bir sıralama yaparsak, ilk akla gelen aksesuarlardır. Aksesuarların bir bütün halinde, düzgün bir şekilde ortaya çıkması, şıklığı ortaya çıkaracaktır. Diğer bir şıklık unsuru ise kimilerinin ilk baktığı detay olan ayakkabılardır. Ayakkabı seçimi bu nedenle önemlidir.

Ayakkabı ile detaylar kontrol altında

İncelemelerde detaylara kadar inilmelidir. Yapılacak olan araştırmalar neticesinde size uygun olan ayakkabı seçilmeli ve şıklık tamamlanmalıdır. Özel bir davet için yapılacak seçim, sizleri doğrudan şıklığa götürecektir. Bu yüzden incelemelerinizi ona göre yapmalısınız.

Sizlere bu noktada yardımcı olacak, tercihlerinizi yönlendirecek ve beklentilerinizi karşılayacak mağaza çok yakınınızda. Bu mağaza üstelik sizlere online bir şekilde hizmet veriyor. adresini ziyaret ederek, farklı özellikteki ayakkabılara ulaşabilirsiniz. Site içerisinde sizlere sunulan ayrıcalıkları da inceleyebilir ve tercihlerinize bu şekilde de yön verebilirsiniz. Unutmayın şıklık her zaman detaylarda gizlidir.

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Kadınları ilgilendiren konular

 

Arama motorlarının göz önüne serdiği bilgilere dayanarak son zamanlarda kadınlara ait birçok konunun internet üzerinden arandığı fark ediliyor. Çözülmesi gereken problemleri hakkında gereken desteği alamayan hanımlar bu konudan bir hayli rahatsız. Bu sorunun önüne geçebilmek adına, kadınlara özel bilgi kütüphanesi olarak tasarlanmış kadın3 sitesi internette kendi yerini çoktan aldı. Hanımları ilgilendiren tüm içeriği kendi bünyesinde barındırıyor.

Artık hanımlarımızın sahip olduğu problemleri çözebilmek adına arama motorlarını kullanması yerine, kadın3 sitesine bir tık yapması yeterli. Günün boğuculuğundan kurtulmak isteyen hanımlara özel yemek tarifi, kültür ve sanat, güzellik, moda vb. birçok kategori oluşturuldu. Akşam izleyeceğiniz televizyon dizileri hakkında merak ettiğiniz her konu her yayınlarımızda sunuluyor. Gelecek misafirlerinize yapacağınız ikramlar hakkında kapsamlı lezzet menülerini yemek tarifi kategorisine yerleştirdik. Mobilyalarınızın ve diğer ev eşyalarınızın yerleşimi hakkında kapsamlı rehber hayatınıza dair önerilerimiz arasında yer alıyor.

Kadınlara özel hazırlanmış sayısız içerik ve zengin kategorilerden faydalanmak, internet arama trafiğiyle uğraşmamak ve yazmış olmak için yazılmış yazılarla vakit kaybetmemeniz için Kadın3 her zaman sizleri bekliyor.

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

İşyeri Hekimliği Eğitimi

İş yeri hekimliği eğitiminin amacı iş yeri hekimi olmayan isteyen kişilere mesleki gereklilikleri iş yerlerinde uygulayabilmesi için gerekli teorileri öğretmek ve bu bilgileri kazanmasını sağlamaktır. İşyeri hekimi iş sağlığı ve güvenliği bilgisini tam olarak kazanmalıdır. İşyeri hekimliği kursu, yani temel eğitim programının süresi teorik 180 saat, uygulama kısmı ise 40 saat olarak belirlenmiştir. Eğitim veren kurumlar istedikleri takdirde bu süreyi arttırabilmektedir. Belirtilen teorik bölüm yüz yüze aktarılmaktadır. Programda bahsedilen kalan 40 saatlik uygulama bölümü ise katılımcı kişilerin teorik bölümü tamamladıktan sonra katılması gereken bölümdür. Uygulamayla katılımcılar teorik bölümde öğrendikleri bilgileri uygulamada pratik yapma şansı bulmaktadır. Böylece uygulamayla becerilerin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

 

İşyeri hekimi olmak için katılımcıların bu kurslarda öğretilen bilgileri eksiksiz olarak edinmeleri gerekmektedir. Kurstaki içerik belirlenirken ülkemizde iş sağlığı ve iş güvenliği hizmetleri ve ilgili mevzuat dikkate alınmıştır. Ayrıca programda verilen bu konular makro ölçekte ve işletme düzeyinde işyeri hekiminin ihtiyacını karşılayacak düzeyde, politika, mevzuat ve teknik sağlık alt başlıklar şeklinde sıralanmıştır. İşyeri hekimleri mesleklerini uygularken uymakta zorunlu oldukları düzenlemelerin iş sağlığı bakış açısıyla hekime aktarılması, programın ana hedefidir. İşyeri hekimi olmak isteyen bir birey katıldığı programındaki teorik bilgileri tam olarak öğrenmeli, pratik uygulamalarında başarılı olmalı ve ardından bu kursta öğrendiği bilgilerle alakalı sınava girip geçerli bir puan alabilmelidir. Ancak bu durumda iş yeri hekimi olmaya hak kazanacaktır.

 

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel
null