kadınlar kulübü


Küçük ev dekorasyonu için fikirler

kucuk_ev_dekorasyonu_örnek

Ev dekorasyonunuzun, trende uygun olması kadar, sizin zevkinizi ve tarzınızı yansıtması da oldukça önemlidir. Özellikle küçük bir eviniz varsa, yerden tasarruf etmenizi sağlayacak ev dekorasyonu fikirleri bu noktada daha çok önem kazanıyor. Ev dekorasyonu deyince ilk aklımıza gelen ise salon oluyor. Bir evin tüm aile bireylerinin en çok birlikte vakit geçirdikleri alan olan salon, dekorasyonu ve tarzıyla bir bütün oluşturmalıdır. Mobilyadan duvar rengi seçimine, perdelerden halıya kadar doğru renk ve ürün seçimi oldukça önemli.

Küçük bir salonunuz varsa, renk seçiminde koyu renklerden uzaklaşmanızı ve açık renklere daha yakın olmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece daha ferah ve iç açıcı bir mekan yaratabilirsiniz. Mobilya seçimine gelince, küçük salon dekorasyonu için son yılların trendi köşe koltuk takımları oldukça iyi bir seçim olacak. Yerden tasarruf sağlamasının yanında, bir de oldukça modern bir görünüm sağlayan köşe koltuk takımları, sadece oturma odaları için değil, küçük salonlarda doğru bir seçim.

Küçük bir mutfağınız mı var?

O zaman mutfak dolaplarında dolap içi çözümler sunan alternatifleri mutlaka değerlendirmelisiniz. Fazladan yer kaplayan masalar yerine, duvara monteli, açılıp kapanan masaları tercih edebilirsiniz. Böylece mutfağınız dilediğiniz zaman daha geniş dururken, dilediğiniz zaman da ailenizle birlikte keyifli yemekler yiyebileceğiniz bir alan olacak. Salon ve mutfaktan sonra, küçük yatak odaları için de önerilerimiz var. Özellikle yatak odalarında kullanılan gömmeli dolaplar, büyük oranda yerden tasarruf etmenizi sağlıyorlar. Yatak odasında da renk seçimi yine oldukça önemli. Koyu renkler, mekanın daha basık durmasına neden olabilir. Açık renkler ile daha ferah bir mekan yaratabilirsiniz.

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Yatak odası Seçimi

oda

Bir insan yirmi dört saatinin en az sekiz saatini uyuyarak geçirmektedir. Gün içerisinde yorulan insan bedeni akşam saatleri olduğu zaman huzur içerisinde rahat bir şekilde uyumak isteyecektir. Yatak odanız son derece önemli olmaktadır. Çünkü insanlar tarafından günün en az 1/3’ünü uyuyarak geçirirler. Bu yüzden de uykuda geçireceğimiz yer oldukça önemlidir. Sizlerde yatak odanızda oldukça rahat etmek isteyecek ve aynı zaman da geçireceğiniz vaktin bir çoğunda zevk almak isteyebilirsiniz. Odanızın dekorasyonu oldukça önemlidir. Çünkü gününüzün bir çoğunu yatak odasında uyuyarak geçireceksiniz. Bu yüzden oldukça önemli olmaktadır. Yatak odanıza girdiğiniz zaman uykuya geçmeden önce birçok insan gibi sizlerde uykunuzdan alacağınız zevkin fazla olmasını istiyorsanız o zaman mutlaka ki yatak odanızdaki detaylar ve küçük ayrıntılara son derece önem vermeniz gerekmektedir.
Dekorlar ve detaylar insanları son derece mutlu hissettireceğinden dolayı bu da sizlerin aile yaşantınızı son derece olumlu yönde etkileyecek bir ayrıntı olacaktır.
2014 yılına girmiş olduğumuz şu günlerde özellikle avangard yatak odaları birçok tüketicinin ilgisini çekmektedir. Sizlerde birçok insan gibi kullanacağınız bu yatak odası takımları oldukça kullanışlı olmasından ötürü tercih edebileceksiniz. Birçok insan tarafından şık olmasından dolayı tercih edilirken aynı zamanda kullanışlı olmalarından ötürü her insan tarafından avangard yatak odaları tercih edilmektedir.
Avangard yatak odalarının son derece modern olmasından dolayı, genç çiftler tarafından tercih edilmektedir. Fakat klasik model isteyenler içinde üreticiler bu istekleri isteyen tüketicileri unutmamış ve onların isteklerine göre klasik olan Avangard modelleri siz tüketicilerin hizmetine sunmuş bulunmaktadır.  Avangard yatak odası modellerini bulabilecek ve almak isteyeceğiniz modeli seçerek beğenebileceksiniz. Bu sayede mağaza mağaza dolaşmanıza gerek kalmadan dilediğiniz modeli bulabileceksiniz.

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Mutfaklarında dekorasyona ihtiyacı var

Evlerde sadece yemek yapıldığı düşünülen mutfakların yaşam alanımızın bir parçası olduğunu son yıllarda daha fazla kavranmaya başladı. Son zamanların ev dekorasyon ürünleri sadece salon yatak odası dışında mutfaklar için de üretilmeye başladı. Mutfaklar için artık dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duymaya başladık.  En popüler ve uygulanması kolay olan siyah beyaz mutfak dekorasyonu ile sizde kendi mutfağınızda hem aydınlık ve ferah bir mutfak oluşturabilir hem de çok fazla bütçenizi zorlamadan mutfak dekorasyonu yapmış olursunuz.

 

Mutfak dekorasyonu yaparken en çok zorlandığımız kısım ise küçük bir mutfağa sahip olmak. Bunu için ise küçük mutfak dekorasyonu fikirleri sizinde işinizi kolaylaştıracaktır. Bunlara bakacak olursak; küçük mutfak için en önemli kısım mevcut alanı verimli kullanmaktan geçiyor. Mevcut alanı kullanırken boş ve atıl kalan alanları nasıl daha verimli kullanabiliriz sorusu akla geliyor. Bu atıl alanlara dolaplar ve modüler mobilyalar ile doldurabilir ve çok daha verimli kullanabilirsiniz. Alanı verimli kullanırken küçük mobilyalar seçmeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca mutfağınız daha büyük görünmesi için açık renk boya ve iyi bir aydınlatmada işinizi kolaylaştıracaktır.

Bunların dışında mutfağınızı istediğiniz gibi dekore ederek orada yeşil ve mutfağınıza güzel kokusu ve yemeklerde kullanmanıza yarayacak bitkiler, sebzeler ve çiçekler yetiştirebilirsiniz. Bu çiçekler mutfağınıza ferah bir hava katarken aynı zamanda bir dekorasyon unsuru olarak da kullanmanıza yarayacak. Sizde kendin yap fikirleri ve küçük değişiklikler ile mutfağınızı mutfağınız farklı bir hava katarken aynı zamanda dekore edebilirsiniz. Bunların dışında aşağıdaki mutfak dekorasyon örneklerine bakarak kendi mutfağınızda uygulayabileceğiniz farklı fikirlere sahip olabilirsiniz.

 

 

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Gençler Artık Dekorasyona Karşı Daha İlgili

 

Ev dekorasyon yapmak için bir eve ihtiyacımızın olduğu fikri yavaş yavaş yıkılırken geçlerde bunun farkına varmaya başladılar. Gençler artık kendi gelecekte olacak evlerinin hayallerini kurmaktansa kendi odalarının dekorasyonu ile daha çok ilgililer. Bunun dışında kendin yap fikilerine daha sıcak bakıyorlar. Son zamanların en popüler ürünlerinden olan palet mobilyalar daha çok gençler tarafından tercih ediliyor. Örneğin; genç odası dekorasyonu için çok fazla para harcamak yerine palet masa yaparak ihtiyaç duydukları masayı kendileri yaparken bütçelerine binen yükü de azaltmış oluyorlar.

Genç odası dekorasyon örnekleri Modern genç odası dekorasyonu

Genç odası için küçük bir odada kalıyor olabilirsin bu durumda odayı gereksiz eşyalar ile doldurmak yerine en çok ihtiyaç duyulan ve modüler mobilyalar tercihe ederek mevcut alanı verimli kullanma yoluna gidilebilir. Genç odası dekorasyonu için bir temaya ihtiyacınız olacaktır. Müzik, film, resim, futbol, uzay ya da bir oyun olabilir bu tema. Bu kısım tamamen sizin zevk ve tercihleriniz ile ilgili bir durum. Bu temalardan bir tanesini seçerek kendi sevdiğiniz görseller ile süsleyerek dahi çok şık bir genç odası dekorasyonu yapmış olabilirsiniz. İllaki bir temaya bağlı kalıp kendinizi sınırlandırmanıza gerekte yok hem müziği sevip hem de futbolu seviyor da olabilirsiniz. Bu durumda bunları karıştırmak yerine farklı köşeler seçerek o köşelere kendine has müzik köşesi veya futbol köşesi gibi dekore ederek karışık ve kafa karıştırıcı bir dekorasyon yerine iki farklı dekorasyon yaparak farklı bir genç odasına sahip olabilirsiniz. Bir köşede duvarda futbol topu, formalar, tuttuğunuz takım ve sevdiğiniz futbolcular asılı iken diğer duvarda bir gitar, eski yıllara ait albümler, posterler ve sevdiğiniz sanatçılara ait resimler asabilirsiniz. Sizde kendi beğenileriniz ve hobilerinize uygun olarak bu doğrultuda çok şık ve modern bir genç odası dekorasyonu yapabilirsiniz.

Futbol Temaslı Genç Odası Genç odası dekorasyon örnekleri Volkswagen T1 Genç Odası

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Bez Dolap

bez-dolap

Dekorasyonda tasarımın önüne geçilecek gibi görünmüyor. Ucuz oluşu, pratik taşınması, iyi iş görmesi ve benzeri sebeblerden daha önce bekar evlerini süsleyen pratik dolaplar şimdide birçok eve girecek gibi görünüyor.  Öğrenciler arasında en tercih çok edilen bir eşyadır, bez dolap. Tabi montajını yapmak biraz bilgi ve yeteneğiniz varsa okadar zor olmayacaktır . Öğrenci iseniz ve evinizin dağınıklığını görmesini istemediğiniz kişiler sizi ziyarete geliyorsa , bu karışıklıktan 2 dakika içinde hızlıca kurtulmanız bez dolapla mümkün.  Hızlıca etrafa saçılan pantolon, tşört ve çoraplarınızı anında dolaba sıkıştırıp fermuarını bir çırpıda kapatın.  Bununla birlikte bez dolapların fermuarı biraz hasas olabilir,  dikkatli olun ve fermuarları titiz kullanın.

bez dolap

Özellikle çocuk odaları  için figürlü birçok model mevcut. Sublimasyon tekniği ile çok canlı baskı performansı odaları rengarenk süsler. Bu modellerden bazıları çok az derece yer kaplayan yalnızca raftan meydana gelen ince ve uzunca raflı bez dolaplar. Bu dolaplarda askı yeri yok ama raf sayısı  fazlaca olduğundan amaca göre çok  kullanışlı. Bu minik modelleri özellikle banyolarda kullanımı mümkün.

Çok amaçlı olarak kullanılabilen bez dolapların farklı ölçülerde birçok çeşidide bulunuyor. Mesela balkonda kullanmadığınız eşyaların dağınıklılığını ortadan kaldırmak için 4 raflı bir model seçilebilir. En güzel özelliğide kirlendiğinde kumaşının rahatça silinebiliyor olması. Uygun ve taksitli fırsatlarla  yer alan bez dolapların okadar çok çeşidi  var. Seçim yapmakta zor olmyor . Yalnızca yetişkinlerin kullanım  amaçlı değil genç odaları, yazlık ev ler için  dayanılmaz tek ürün. Bez dolapların ücretlerinin çok düşük olduğunu  söyleyelim sizlere .  bez dolap sadece  liste fiyatları ise 39.99 ile 79.99  TL aralarında değişiyor.

bez-dolap 1

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel
null