kadınlar kulübü


Burun estetiği zor bir ameliyat mıdır ?

burun-estetigi Burun estetiği ameliyatı hasta için zor olmasa da, doktorlar arasında diğer estetik ameliyatların yanında oldukça zor olduğunu söyledikleri bir operasyondur. Bunun sebebi ise burnun kompleksli bir yapıdan oluşmasıdır. Bu yüzden burun estetiği ameliyatı yapabilmek için oldukça deneyim sahibi olmanız gerekmektedir. Bunun için estetik Burun ameliyatı tecrübeli bir doktorun yapmasında fayda vardır. Başarılı bir doktor burnunuza dışarıdan bakıldığı zaman göze çarpan olumsuzlukları yok ettiği kadar,yüze uyumlu burun yaparken; burun içersindeki fonksiyonları da bozmaması gerekmektedir.  Hatta daha sağlıklı bir hale getirerek yaşadığınız sıkıntılardan kurtulmanızı sağlaması lazımdır.

                Burun estetiği ameliyatı genellikle genel aneztezi uygulanarak yapılan bir ameliyattır. Ameliyat esnasında hasta hiçbir şey hissetmemektedir. Hasta 2-3 saatlik bir operasyon geçirdikten sonra ameliyathaneden çıkartılarak dinlendirilmeye gönderilir.  Ameliyat sonrası hasta burnunda hafif de olsa sızlama hissedip başağrısından şikayet etse de, anestezinin etkisi geçmesiyle birlikte bu şikayetinden kurtulmaktadır. Sabah ameliyata alınan bir hastanın akşamüzeri hastaneden ayrılması mümkündür.

burun-estetigi-fiyatlari

                Burun estetiği geçiren hastaların göz ve çevresinde şişlik ve morluklar oluşmaktadır. Bunun derecesi kişiden kişiye değişmektedir. Bazılarında herhangi bir şişlik veya morluk görünmezken,bazı hastalarda biraz daha fazla olmaktadır. Yüzde oluşan bu morluktan hastaların korkmaması söylenir. Morluk ve şişliklerin ameliyat sonrasının ağrılı olduğunu göstermemektedir. Geçici bir durumla karşı karşıya kaldığınızı unutmamanız gerekmektedir.

                Burun estetiği ameliyatı dendiği zaman kişilerin aklına gelen şeylerden bir tanesi ise ameliyat sonrası kullanılan tamponlar olmaktadır. Şunu bilmeniz gerekmektedir ki; eğer burun içersine herhangi bir müdahale yapılmadıysa tampon kullanılmamaktadır. Hastanın burun içersinde sorun olup, burun estetiği ameliyatı sırasında bu sorunları çözmek için müdahale yapılmış ise tampon kullanılmaktadır. Fakat ameliyat sonrası kullanılan tamponları aldırmak gerekmemektedir. Kullanılan tamponlar kendiliğinden eriyen yapıya sahiptirler. Ya da silikon, küçük, alınınca ağrı yapmayan tamponlar burun estetiği ameliyatlarında kullanılmaktadır. Kullanılan tamponların ortalarında delik olduğundan hastaya nefes alıp verirken hiçbir rahatsızlık vermemektedir. Ameliyattan bir hafta sonra burnunuza konulan tamponlar, alçı yerine kullanılan atel alınmış olacaktır. Yüzdeki şişlik ve morluklarınız da bu süreç içersinde geçmiş olacaktır. Genellikle hastalar ilk bir haftayı atlattıktan sonra günlük yaşantılarına devam etmektedirler.

 

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Yüz Estetiği

estetikYüzle ilgili yapılan tüm estetik operasyonlar hakkında küçük bilgilendirmeler okuyacaksınız.

İple Ameliyatsız Yüz Germe
Örümcek ağı estetiği denmektedir. Cilt altına yerleştirilen ipler, yüzde çeşitli organik gelişmeler olmasını sağlıyor ve cilt yenilenerek gençleşme sağlanıyor. Polidioksan adı verilen bu ip cilt altına yerleştikten sonra cildimiz kolajen ve elastin üretmeye başlıyor tamamen organik gelişen bu olaylar sonucunda ameliyatsız yüz gerdirme işlemi tamamlanmış ve cildiniz gençleşmiş kırışıklıklarınız son derece azalmış oluyor. Bu işlem hem kadınlar tarafından hem d erkeklerden tarafından yaptırılabiliyor. 4 hafta içinde belli olmaya başlayan sonuçlar 3 ay sonunda iyice belirginleşiyor.

Kaş Kaldırma
Kaş kaldırma operasyonu, alındaki kırışıkların yok edilmesi kaşların kaldırılması ve göz kapaklarının gerginleştirilmesi ameliyatlarını içeren bir operasyondur. Yüzünde yorgunluk ifadesi bulunan, sigara içmeyen, göz kapakları görmesini engelleyen herkes kaş kaldırma estetiğine başvurabilir.* Genel anesteziyle yapılan bu operasyonda 2 hafta sonra iyileşebilirsiniz. 1 hafta içinde işinize dönebilirsiniz. Kaş kaldırma operasyonunda farklı teknikler kullanılmaktadır. Hangi tekniğin kullanılacağı hastanın durumuna ve hekimin tercihine göre değişecektir.

Kepçe Kulak
Çok yapılan estetik operasyonlardan biri de kepçe kulak operasyonudur. Amaç kulaktaki kepçe görünümünün ortadan kaldırılması ve şekil bozukluklarının giderilmesidir. Nispeten basit bir uygulamadır.* Lokal anestezi yapılabilmektedir. *Kulak ardından klasik yolarla kesi yapılıp kulak düzeltilir. Kesi yapılmanda kepçe kulak ameliyatı da yapılabilir. Kulak içinde cildin altına ipler bağlanarak kulağın düzgün görünmesi sağlanabilir. Herhangi bir kesiye dolayısıyla pansumana ihtiyaç duyulmaz.

Göz Kapağı Estetiği
Yıllar geçtikçe göz kapaklarımızda sarkmalar meydana gelir. Göz altlarımızda ise yağ birikir. Bu sorunları ortadan kaldırmak için göz kapağı estetiği yaptırabilirsiniz. İstenirse iki göz birden yapılabilir. 30 yaşını aşmış herkes bu operasyonu geçirebilir.* Operasyon sonrasında yüzde herhangi bir iz kalmaz

Yüz Germe
Yaşlılıktan kaynaklana kırışıklar zaman ilerledikçe kendini gösterir. Yüz cildimizin altındaki kas tabakası zayıflar. Yağlar yerçekimine yenik düşmeye başlar ve aşağıya doğru cildimiz sarkmaya başlar.* Bu tür durumlarda gereksiz cilt dokusu çıkarılır. Cildin geri kalan kısmı askıya alınır.* Çok az iz kalma olasılığı vardır. Tek operasyonla tüm işlemler halledilebilir. Yüz gerdirme işleminin ömrü minimum 5 yıldır. Gergin yüzümüz 10 yılı aşkın süre bize hizmet edebilir.

Yüze İmplant
İmplant bir protez türüdür. Yüz implantları yüzde bulunan estetik olmayan görüntüleri yok etmek için kullanılan yarı sert protezlerdir. İmplantlar ihtiyaçlara göre farklı şekil ve ebatlarda üretilirler. İmplantlar, elmacık kemiği, yanak ve çene içinde kullanılabilir.* Lokal ya da genel anestezi ile operasyon yapılır. İstenmeyen şekil bozukluklarının kaybedilmesinde, çökmüş ya da çıkık yanakların düzeltilmesinde elmacık kemiği sorunlarında çok sık kullanılan bir yüz estetiği yöntemidir.

Yüz Şekillendirme
Yüz şekillendirmede kullanılan onlarca yöntem vardır. Peeling, ışın tedavisi, implantlar, protezler, dolgular, yağ transferleri gibi birçok yöntem daha temiz pürüzsüz bir cilt için kullanılabilir.* Bu yöntemlerden hangilerinin cildiniz için uygun olacağına estetik doktorunuz karar verecektir.

Çene İmplant
Yüz implantlarında olduğu gibi çene implantları da çeneye yerleştirilen protezler yoluyla yapılır. Çene implantları çenenin görüntüsündeki anormallikleri ve çeşitli travmaları gidermek amacıyla yapılır. Çene altından 2 cm’lik bir kesi açılarak çene implantı yerleştirilir.* Sınırlı ya da genel anestezi ile yapılabilir.

Alın Germe
Kaşlarını çok kullananlarda daha sık alın kırışıklıkları görülür. Ayrıca yaşlanmaya bağlı olarak kırışıklıklar ortaya çıkar tüm bunları gidermek için alın germe ameliyatı olmanız gerekir. Bu ameliyatla yüzde oluşan yorgun ifade ortadan kaldırılır. Eğer göz kapaklarında düşme varsa tek bir operasyonda o da halledilebilir. Lokal ya da genel anestezi ile yapılan operasyon sonrasında 7 gün sonra dikişler alınır hasta 2 hafta sonunda gerginlik ve uyuşukluk hissinden kurtulur.

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Göğüs Büyütme

gogusKadınların estetik olarak kendilerini daha iyi, mutlu hissetmeleri, giydikleri dekolte kıyafetleri daha iyi taşıyabilmeleri için tercih ettikleri estetik operasyonlardan birisi de göğüs büyütme operasyonlarıdır. Göğüslerin küçük olduğunun düşünülmesi, aşırı kilo kaybıyla göğüslerin küçülmesi, hamilelikte emzirme sonrasında göğüsün küçülmesi, genetik nedenler, kazalar sonucu göğüslerdeki bozukluklar veya göğüs kanseri sebebiyle göğsü alınmış kişilere bu operasyonlar uygulanıyor. Göğüs büyütme operasyonları, göğüs küçültme operasyonlarından farklı olarak, bugün pek çok farklı teknik kullanılarak yapılıyor. Geleneksel meme estetiği olarak söyleyebileceğimiz, göğse dışarıdan suni bir protezin konularak göğüsün büyütülmesi işlemleri artık yavaş yavaş yerini Cihantimur Yağ transferi ile meme büyütme operasyonlarına bırakıyor.

Cihantimur yağ transferi ile göğüs büyütme operasyonuna geçmeden evvel, hali hazırda yapılan meme estetiği operasyonlarına bir göz atalım. Klasik anlamda yapılan göğüs estetiği, göğüs içine konan protezler vasıtasıyla yapılır. Silikon kılıf içinde silikon jeli olanlar ve tuzlu su olanlar olarak 2 tipte dolgu maddesinin yardımıyla göğüsler büyütülür. Bu protezler yuvarlak ve damla şeklindedir. Seçilecek protez hastanın tercihine, göğse uygunluğuna, vücut yapısına göre belirlenir. Ameliyatlar, göğüs ucundan, kol altından, göbek deliğinden ve ya göğüs altından kesi yapılarak gerçekleştirilir. Genel anestezi altında yapılan klasik göğüs büyültme operasyonlarında iyileşme ve normal hayata dönüş süreci 2 ila 3 haftayı bulabilmektedir.

Göğüs küçültme operasyonlarında ise, ameliyatsız tekniklerin uygulanması pek mümkün değilken, hastaya göre, deriye müdahale edilmeden, yağlı dokunun çekilmesi suretiyle işlem yapılabilir. Fakat bu deri sarkmasına yol açabileceği için çok fazla tercih edilmeyen bir yöntemdir.

Op. Dr. Bülent Cihantimur’un geliştirdiği, Cihantimur yağ transferi ile göğüs büyütme operasyonlarında, bedeninizin herhangi bir yerinden alınan yağlı dokunun, özel kapalı lipokid tekniği sayesinde hiç hava almadan göğüslere transfer edilmesi sayesinde yapılır. Bu teknikle göğüslere aktarılan maddenin, hastanın kendi dokularına uyumlu, kendi yağ hücrelerinin kullanılıyor olması, iyileşme sürecini hızlandıran ve en doğal görünümü sağlayan faktörler olarak belirlenir. Eğer göğüslerde sarkma sorunu yaşanıyorsa, yine bir Cihantimur tekniği olan Ameliyatsız İple meme estetiği yapılarak göğüsler toparlanır. Bu teknikler sayesinde, enfeksiyon riski en aza indirilmiş, konforlu bir operasyon ve operasyon sonrası rahat bir iyileşme süreci yaşanır.

.

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Burun Estetiği

estetik
Burun estetiği ameliyatları ülkemiz dâhil, dünya üzerinde en fazla yapılan operasyonlar arasında. Doğuştan, genetik sebeplerden ve ya sonradan oluşan kusurlar sonucu, burnuyla sorun yaşayan pek çok insan bulunuyor. Şekil ve konum itibariye yüzün tam ortasında yer alan burun, yüz güzelliğini tamamlayıcı bir unsura sahip. Burundaki şekil bozuklukları sadece estetik açıdan değil, çoğu zaman sağlık açısından da sorun yaratabiliyor. Sağlıklı nefes alamama, tıkanıklık, horlama gibi problemleri tetikliyor ve gözaltı morlukları, yorgun bir yüz ifadesiyle pek çok insanı sıkıntıya sokuyor. Burun ameliyatları tüm bu sorunları ortadan kaldırıp, kişiye hem estetik, hem de sağlık açısından son derece konforlu bir hayat yaşama şansı veriyor.

Rhinoplasty olarak da geçen burun ameliyatları, Estetik International kliniklerinde, ameliyatsız yüz gençleştirme teknikleri arasında yer alan basit burun estetiği tedavisiyle de yapılabiliyor. Yapılan araştırmalar, burnunda estetik açıdan sorun olmasına rağmen, ameliyat olmaktan kaçan, sonrası iyileşme sürelerini göze alamayan, zamanı olmadığı için sürekli ileri bir tarihe erteleyen insanların varlığını gösteriyor. Neştersiz burun estetiği, klasik burun ameliyatlarının olası risklerini ve sonrasında yaşanan şişlik ve morluk gibi komplikasyonları yaşamadan, uygulamada kısa süre içerisinde yeni bir estetik burna sahip olmasını sağlıyor.

Medikal iplerle burnun uç kısmının kaldırılarak form verilmesi prensibine dayanan basit burun estetiği, Op. Dr. Bülent Cihantimur’un bu tarz nedenlerle operasyondan uzak duranlara alternatif ve kolaylık sağlıyor. Basit burun estetiğinde morluk, kesi izi, ödem gibi sorunlar yaşanmazken, operasyon ortalama 15-20 dakika içerisinde uygulanıyor. Bu sayede hasta ertesi gün sosyal hayatına geri dönebilme konforunu yaşıyor.

Örümcek Ağı Estetiği, Cihantimur Yağ Transferi ve diğer ameliyatsız yüz gençleştirme teknikleriyle kombine olarak da yapılabilecek olan basit burun estetiği, son zamanların en fazla konuşulan estetik uygulamaları arasında yer alıyor. Sanılanın aksine burnun, yüz güzelliğinin en önemli unsuru olmadığını, saç, cilt, göz ve dudakların asıl ifadeyi verdiğini söyleyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, sadece estetik açıdan sorun yaşanan bir burna sahip olanlara, basit burun estetiğini öneriyor. Basit burun estetiği lokal anesteziyle yapılan, tampon ve alçının olmadığı, burnunda radikal bir değişime ihtiyacı olmayan, burun ucu düşük herkesin düşünebileceği, pratik bir operasyon.

 

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel

Burun estetiği hakkında bilgiler

Burun estetiği yaptırmak istiyorsunuz değil mi, hiç merak etmeyin, sizin gibi düşünen dünyada 2 milyon insan var. Hemen herkes burnundan şikayetçi, hokka gibi burnum olsun diyenlerin sayısı çok fazla. Burun estetiği için en iyi doktor araştırılıyor, internet siteleri, forumlar, tavsiye sayfaları hep burun estetiği üzerine. Peki, hiç düşündünüz mü, özellikle son yıllarda burun estetiği konusunda neden bu kadar fazla bir talep oluştu, genlerimiz mi bozuldu da, herkesin burnu sorunlu? Elbette değil, sorun cep telefonları ve özçekim, selfie sorunsalı…
Özçekim geçen sene Oscar töreni sırasında da hatırlarsanız, top noktasına erişmişti. Hangimiz bu ünlülerin burunlarını hatırlıyoruz? İnsanlar orada yaptıkları işle ve bakımlı halleriyle çok daha dikkat çekiyorlardı. Burunları kimin aklında?

Şimdi ne alaka diyeceksiniz ama bilimsel bir kanıtı var burun estetiği oranlarının artması konusunda. İngiliz Estetik Cerrahi Kurumunun yaptığı bir araştırmada, son yıllarda artan burun estetiği konusu araştırılmış. Araştırmaya 1500 ü aşkın insan katılıyor. Katılımcıların yaş aralıkları 20 ila 45 yaş arası. Özellikle 20- 30 yaş aralığında son derece yüksek oranlarda burun estetiği yaptırmak istediğine dair açıklamalar mevcut. Nedeni sorulduğunda ise, resimlerde, özçekimlerde, daha iyi profil ve poz verebilmek olarak kaydedilmiş.

Sosyal medyanın amansız gelişmesi, hemen herkesin elinde bulunan akıllı telefonlar, check in yapılan mekanlar, mekanlarda verilen pozlar ve yapılan özçekimler, burun estetiğini son yılların yükselen trendi yaptı. İnsanlar daha iyi resim verebilmek için, ya resim çektirdikten sonra akıllı telefon uygulamalarıyla yüzünde değişiklik yapıyor ya da hoşlanmadığı burnu için bıçak altına yapıyor.

Sosyal medyanın ve özçekim çılgınlığının sonu nereye varır bilemiyoruz ama aslında burnun yüz güzelliğine çok da fazla bir katkısı bulunmuyor. Bakımlı saçlar, pürüzsüz güzel ve canlı bir cilt, dolgun ve diri dudaklar ve berrak, canlı bakan gözler, burundan çok daha fazla algılanıyor. Özçekim yapacaklar burun estetiğine takılıp duradursun, özellikle burnu ile sorun yaşayanlar, nefes alamayanlar ya da gerçekten çok ciddi solunum problemi olanlar, burun estetiğine sıcak bakabilirler.

 

Facebook Profilinde Paylaş
Etiketler:
Genel
null